fb

Zanim zdecydujesz się na tatuaż

Czasy, kiedy tatuaż kojarzył się z marynarzem albo recydywistą minęły bezpowrotnie. Dzisiaj tatuaże bez pardonu wkraczają na salony, dumnie prężąc się na ramionach, plecach, a nawet twarzach. Mogą być czarno-białe, kolorowe, zawierać napisy, przedstawiać postaci lub oryginalne wzory. Jedyna cecha wspólna to zgodność z charakterem noszącego.

Temat: Zanim zdecydujesz się na tatuaż

Tatuaże przeszły długą drogę.  Początkowo praktykowane wśród  marynarzy lub więźniów, większości kojarzyły się jednoznacznie. Dziś to absolutny must have kultury popularnej. To nie tylko luksus zarezerwowany dla gwiazd, idoli czy celebrytów, ale i ozdoba sportowców, prawników, finansistów czy fryzjerów. To również przedmiot pożądania niemalże każdego nastolatka! Tatuaże stały się modne niezależnie od płci, klasy, wieku czy zawodu. Zanim się umówisz na zabieg, przeczytaj  kilka ważnych wskazówek – to decyzja na całe życie! 

Pomyśl zanim napiszesz

Jeśli zdecydowałeś się na tradycyjny tatuaż, to z pewnością wiesz, że napisy są popularne od lat. Może być to życiowe motto, mądrość ludowa, inicjały ukochanej czy  nawet imiona dzieci!  Celebryci mogą dodatkowo liczyć na to, że ich zapisany przekaz dotrze do szerokich rzesz odbiorców. Ale z tego typu tatuażami wiążą się jednak poważne problemy. Czas mija, poglądy się zmieniają, ukochana również... Jak tego uniknąć? Jedną z opcji jest tatuowanie w obcym języku. Angelina Joli nosi na ramieniu modlitwę napisaną w języku  khmerskim, a Victoria Beckham ma na karku wytatuowany cytat po hebrajsku. 

Moda na motyw

Motyw tatuażu też może być passe. O ile parę lat temu królowały tribale i opaski na przegubach, to dziś popularne są kolorowe  lub cieniowane postaci, miejsca, kwiaty czy zwierzęta. Wszystko zależy od Ciebie i zasobności Twego portfela. Zawsze możesz się zgłosić do tatuażysty, który zaprojektuje coś specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj: rozważnie wybierz profesjonalistę, który ma stworzyć na Twojej skórze prawdziwe dzieło sztuki.

Zadbaj o czystość!

I pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Zabieg tatuowania wykonany w niehigienicznych warunkach, niesie ze sobą ryzyko infekcji skórnych czy też zakażenia groźnymi wirusami. Dlatego zwróć uwagę na wyposażenie i standard studia. Zdecyduj się na renomowane studio, posiadające zgodę wydaną przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Upewnij się, że wszystkie narzędzia są sterylizowane po każdym użyciu. Co ważne, nie wystarczy moczenie sprzętu w roztworach dezynfekujących. Niezbędna jest sterylizacja parowa przy pomocy pary wodnej, która daje gwarancję likwidacji bakterii, grzybów, i wirusów, łącznie z HIV i wirusem żółtaczki.

Czy tatuowanie boli?

Na ogół tatuowanie nie jest bolesne, raczej drażniące. Są miejsca bardziej od innych wrażliwe na ból. Miejsca położone bliżej kości są bardziej bolesne (kostka u nogi, okolice żeber i kręgosłupa), części dobrze umięśnione lub z podściółką tłuszczu - mniej. Jeśli jednak obawiasz się bólu, możesz go zminimalizować używając maści znieczulających i ograniczając jedną sesję tatuowania do 45 minut. Im dłużej trwa bowiem proces nanoszenia barwników, tym skóra jest bardziej zmęczona i wrażliwa na ból.

A co jeśli się znudzi?

Jest na to kilka sposobów. Żaden niestety nie da gwarancji na uzyskanie gładkiej, niczym nieskalanej skóry. Sukces zależy m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania. O wiele łatwiej usunąć ciemny tatuaż (w kolorze czarnym, granatowym i niebieskim) niż czerwony i jego odcienie, czyli brązowy i pomarańczowy. Znacznie trudniej jest usunąć kolor żółty i barwniki w odcieniach żółtego, a w szczególności kolor zielony, a także kolor różowy i błękitny. Najtrudniej jest pozbyć się białego pigmentu, świecącego w promieniach UV. Najczęściej do usuwania stosuje się laser, a zabieg wykonuje lekarz.  Ilość koniecznych zabiegów zależy od barwnika i głębokości w jakiej został on zdeponowany w skórze. Zazwyczaj stosuje się od 3 do 10 sesji, wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. Gdy zawiedzie laseroterapia, pozostaje chirurgiczne usunięcie tatuażu. Sprawdza się to zwłaszcza przy niewielkich rozmiarach tatuażu, bo wycięcie zawsze zostawi nieestetyczną, a i czasem rozległą bliznę. Oczywiście można potem próbować pozbyć się takiej blizny, jednak nie ma możliwości jej całkowitego usunięcia.

Jednak weterani tatuowania ciała twierdzą jednomyślnie, że gdy tatuaż się znudzi, trzeba go „cover up” czyli po prostu przykryć następnym.

 

Komentarze
Polecane artykuły

Co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

75 lat – tyle trwało prawdopodobnie najdłuższe badanie życia dorosłych ludzi. Kolejne pokolenia naukowców z Harvardu śledziło losy 724 mężczyzn, włączonych do badania w wieku 19 lat. Co dwa lata, od 1938 roku, badacze rozmawiali z uczestnikami, pytając ich o pracę, rodzinę i zdrowie. To ekstremalnie rzadkie, z uwagi na długi okres, badanie dało możliwość uzyskania odpowiedzi na fundamentalne pytanie: co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

Czytaj więcej

Jemu też się należy - 3 zabiegi dla mężczyzn

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej staje się standardem. Najliczniejszą grupa, która tak licznie korzysta z zabiegów to panowie zajmujący się biznesem. Wiarygodny partner to zadbany wygląd. Począwszy od sylwetki, ubioru, fryzjera na twarzy kończąc. Ten urodowy trend zapoczątkowany w Stanach zatacza coraz szersze kręgi. Dbanie o siebie stało się modne i… wskazane. Podpowiadamy 3 top zabiegi dla Niego :)

Czytaj więcej

Czym jest medycyna estetyczna?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, a tym samym nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.

Czytaj więcej

Nie bój się medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych i małoinwazycjnych procedurach. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Często nie pozostawiają żadnego zdradliwego śladu i od razu pozwalają na powrót do codziennych aktywności. 

Czytaj więcej

Jak stracić zbędne kilogramy?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato, więc czas na lekkie ubrania, a w perspektywie wakacyjne wyjazdy nad morze lub jeziora. A często zima – czyli mniejszy ruch,  a większy apetyt – zostawiła po sobie ślady, w postaci niechcianego tłuszczyku tu i ówdzie…Jak się go pozbyć w dwa miesiące?

Czytaj więcej

Ale Ciacho! Przewodnik po zabiegach dla Niego

Jeszcze kilka lat temu obecność mężczyzny w gabinecie kosmetycznym czy klinice medycyny estetycznej oznaczała, że…. czeka na swoją żonę lub partnerkę, która oddaje się  zabiegom. Dzisiaj nikogo już nie dziwi, że ten sam mężczyzna jest klientem salonu urody. Dbałość o dobry wygląd jest w cenie. Na jakie zatem zabiegi warto Jego wysłać? Oto kilka propozycji.

Czytaj więcej

Metody na nadpotliwość

Nadpotliwość to dolegliwość, która skutecznie może obniżyć samoocenę i utrudnić kontakty międzyludzkie. Problemem jest zarówno duża ilość wydzielanego potu jak i jego woń. Najczęściej choroba jest genetyczna, ale może wystąpić jako objaw choroby podstawowej, np. nadczynności tarczycy czy cukrzycy. Aktywizuje się w okresie menopauzy czy andropauzy, a dodatkowo napędza ją stres czy emocje. 

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl