fb

Zanim zdecydujesz się na tatuaż

Dla tatuaży nadeszły czasy równouprawnienia. Korzystają z nich zarówno panowie, jak i panie. Bez pardonu wkraczają na salony, dumnie prężąc się na kobiecych ramionach, plecach i kostkach. Kolorystyka i wzornictwo nieograniczone. Ozdobne rysunki, orientalne wzory, życiowe motto czy inicjały ukochanego…Według potrzeb.

Temat: Zanim zdecydujesz się na tatuaż

Dziś to absolutny must have kultury popularnej. To nie tylko luksus zarezerwowany dla gwiazd, idoli czy celebrytów, ale i ozdoba sportowców, prawników, finansistów czy fryzjerów. To również przedmiot pożądania niemalże każdej nastolatki! Tatuaże stały się modne niezależnie od płci, klasy, wieku czy zawodu. Zanim się umówisz na zabieg, przeczytaj  kilka ważnych wskazówek – to decyzja na całe życie! 

Pomyśl zanim napiszesz

Jeśli zdecydowałaś się na tradycyjny tatuaż, to z pewnością wiesz, że napisy są popularne od lat. Może być to życiowe motto, mądrość ludowa, inicjały ukochanego czy  nawet imiona dzieci!  Celebrytki mogą dodatkowo liczyć na to, że ich zapisany przekaz dotrze do szerokich rzesz odbiorców. Ale z tego typu tatuażami wiążą się jednak poważne problemy. Czas mija, poglądy się zmieniają, ukochany również... Jak tego uniknąć? Jedną z opcji jest tatuowanie w obcym języku.  Angelina Joli nosi na ramieniu modlitwę napisaną w języku  khmerskim, a Victoria Beckham ma na karku wytatuowany cytat po hebrajsku. 

Moda na motyw

Motyw tatuażu też może być passe. O ile parę lat temu królowały tribale i opaski na przegubach, to dziś popularne są kolorowe  lub cieniowane postaci, miejsca, kwiaty czy zwierzęta. Wszystko zależy od Ciebie i zasobności Twego portfela. Zawsze możesz się zgłosić do tatuażysty, który zaprojektuje coś specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj: rozważnie wybierz profesjonalistę, który ma stworzyć na Twojej skórze prawdziwe dzieło sztuki.

Zadbaj o czystość!

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Zabieg tatuowania wykonany w niehigienicznych warunkach, niesie ze sobą ryzyko infekcji skórnych czy też zakażenia groźnymi wirusami. Dlatego zwróć uwagę na wyposażenie i standard studia. Zdecyduj się na renomowane studio, posiadające zgodę wydaną przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Upewnij się, że wszystkie narzędzia są sterylizowane po każdym użyciu. Co ważne, nie wystarczy moczenie sprzętu w roztworach dezynfekujących. Niezbędna jest sterylizacja parowa przy pomocy pary wodnej, która daje gwarancję likwidacji bakterii, grzybów, i wirusów, łącznie z HIV i wirusem żółtaczki.

Czy tatuowanie boli?

Na ogół tatuowanie nie jest bolesne, raczej drażniące. Są miejsca bardziej od innych wrażliwe na ból. Miejsca położone bliżej kości są bardziej bolesne (kostka u nogi, okolice żeber i kręgosłupa), części dobrze umięśnione lub z podściółką tłuszczu - mniej. Jeśli jednak obawiasz się bólu, możesz go zminimalizować używając maści znieczulających i ograniczając jedną sesję tatuowania do 45 minut. Im dłużej trwa bowiem proces nanoszenia barwników, tym skóra jest bardziej zmęczona i wrażliwa na ból.

A co jeśli się znudzi?

Jest na to kilka sposobów. Żaden niestety nie da gwarancji na uzyskanie gładkiej, niczym nieskalanej skóry. Sukces zależy m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania. O wiele łatwiej usunąć ciemny tatuaż (w kolorze czarnym, granatowym i niebieskim) niż czerwony i jego odcienie, czyli brązowy i pomarańczowy. Znacznie trudniej jest usunąć kolor żółty i barwniki w odcieniach żółtego, a w szczególności kolor zielony, a także kolor różowy i błękitny. Najtrudniej jest pozbyć się białego pigmentu, świecącego w promieniach UV. Najczęściej do usuwania stosuje się laser, a zabieg wykonuje lekarz.  Ilość koniecznych zabiegów zależy od barwnika i głębokości w jakiej został on zdeponowany w skórze. Zazwyczaj stosuje się od 3 do 10 sesji, wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. Gdy zawiedzie laseroterapia, pozostaje chirurgiczne usunięcie tatuażu. Sprawdza się to zwłaszcza przy niewielkich rozmiarach tatuażu, bo wycięcie zawsze zostawi nieestetyczną, a i czasem rozległą bliznę. Oczywiście można potem próbować pozbyć się takiej blizny, jednak nie ma możliwości jej całkowitego usunięcia.

Jednak weteranki tatuowania ciała twierdzą jednomyślnie, że gdy tatuaż się znudzi, trzeba go „cover up” czyli po prostu przykryć następnym.

 

Komentarze
Polecane artykuły

Rano, po południu, wieczorem? Które zabiegi kiedy?

Która z nas nie chce wyglądać codziennie świeżo i promiennie? Bez pomocy skalpela, ale za to ze wsparciem ogólnie dostępnych kosmetyków? Pytanie retoryczne :) Ale czy wiesz, że o tym jak wyglądasz w ciągu dnia decyduje rodzaj Twojej pielęgnacji z poprzedniego wieczora? Domowe zabiegi pielęgnacyjne też posiadają swój rytm i stosując się do niego skazana jesteś na sukces! Poznaj oraz wdróż poniższy dzienny plan urodowych aktywności, by cieszyć się zadbanym i pełnym blasku wyglądem.

Czytaj więcej

Solarium - przygotuj się na słońce - Prawda czy Fałsz?

W okresie wiosenno –letnim solaria przeżywają swoisty boom. Powód? A bo nachodzi nas przesilenie wiosenne i depresja, którą promienie skutecznie uleczą. A bo mamy ziemistą skórę, którą wstyd pokazać na ulicy. A bo zbliża się urlop, na którym trzeba mieć odrobinę choć muśniętą słońcem skórę. A bo sztuczna opalenizna uodparnia skórę na silne słońce. Gdy tymczasem…

Czytaj więcej

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Oda do młodości

Kiedy powinnyśmy udać się na pierwszą wizytę do lekarza medycyny estetycznej? To pytanie wielu z nas. Nie ma jednak ściśle ustalonej granicy – to Twoje samopoczucie i Twój wygląd Ci podpowiedzą. Lecz kiedy należy zacząć profesjonalne dbanie o skórę? To wiemy. Już w okolicach 20 urodzin. Dlaczego?

Czytaj więcej

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Lekcja nawilżania

Najbardziej na świecie twoja skóra potrzebuje wody. Bez niej wysusza się, matowieje i szybciej traci gładkość. Słońce, wiatr, klimatyzacja - niestety działają rujnująco. Co możesz zrobić? Nawilżaj ją, a odwdzięczy się młodzieńczym blaskiem. Przedstawiamy 5 kroków, aby to osiągnąć! 

Czytaj więcej

Piękno bierze się ze zdrowia

Badanie profilaktyczne – często termin mylnie rozumiany. Kojarzony z badaniami przesiewowymi lub tymi na wyraźne zalecenie lekarza. A prawdą jest, że ich wykonanie we właściwym czasie to przede wszystkim nasz obowiązek i zarazem święty spokój. Dzięki nim nie przeoczysz drobnych problemów ze zdrowiem i zadziałasz zanim staną się poważne. 

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl