fb

Zanim wybierzesz lekarza, bądź jak James Bond!

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz większa jest świadomość i potrzeba zadbanego wyglądu. Pacjenci wiedzą również, że medycyna estetyczna to przede wszystkim profilaktyka i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu oraz jego konsekwencjom. Wyposażeni w taką wiedzę ruszają po pomoc. I tu pojawia się pytanie: do kogo się udać, w czyje ręce się oddać?

Postaw na odpowiedni wywiad. Lekarz.

Wypytaj koleżanki lub znajome czy mogą polecić Ci odpowiedniego lekarza. Postaraj się dowiedzieć o nim jak najwięcej, nie tylko z jego strony internetowej, ale również poszukaj więcej informacji w sieci. Sprawdź kwalifikacje, zobacz jak długo zajmuje się tego typu leczeniem, jakie szkolenia ukończył. Zamieszczona na stronie gabinetu galeria efektów ‘przed i po’ to również doskonała metoda oceny umiejętności lekarza. To wszystko ważne elementy – oddajesz swoja twarz, swoja osobista wizytówkę w czyjeś ręce, to nie może być przypadkowa decyzja.

Ustalenie indywidualnego planu. Zabiegi.

Konsultacja to jest czas na rozwianie wszelkich obaw. Dlatego nie spiesz się i dopytaj o kwestie związane z rekomendowanym dla Ciebie planem zabiegowym. Powinien on uwzględniać Twoje oczekiwania, możliwości jakie dają zabiegi medycyny estetycznej oraz przewidziany przez Ciebie budżet. Program urodowy ma zakładać długofalową relację z lekarzem w celu uzyskania optymalnej częstotliwości procedur. Bądź też wyczulona na pięknie brzmiące obietnice – nie czarujmy się, 40 latki nie da się odmłodzić do 20-tki… Zawsze też pytaj o czas rekonwalescencji, skutki uboczne i ewentualne powikłania. Lekarz powinien wyjaśnić Ci cały plan krok po kroku i zapewnić pomoc, gdyby coś poszło nie tak.

Stawiaj na najwyższą jakość. Preparat.

Każdorazowo dopytaj, jaki konkretnie preparat zostanie Ci podany (możesz to ustalić z lekarzem omawiając plan). Tak jak z markami kosmetyków czy ubrań, preparatów w medycynie estetycznej jest mnóstwo. W różnych cenach oraz jakości. Wybieraj te pochodzące z renomowanych firm. Gwarantują większą trwałość, a co najważniejsze bezpieczeństwo. Zachowaj czujność, gdy zabieg będzie kosztował dużo mniej niż w innym gabinecie – dopytaj o tę różnicę lekarza.

Brzmi zawile? Pamiętaj, że to wszystko w trosce o Twoje bezpieczeństwo i piękny wygląd! Nie sztuką jest wydać pieniądze na zabiegi często bez efektów lub co gorsza z efektami widocznymi dla innych. Wybór lekarza medycyny estetycznej to powinien być wybór przemyślany. To on będzie znał najlepiej Twoją twarz i zadba o nią w sposób właściwy. Daj sobie czas i wybierz tego odpowiedniego :)

Komentarze
Polecane artykuły

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Oda do młodości

Kiedy powinnyśmy udać się na pierwszą wizytę do lekarza medycyny estetycznej? To pytanie wielu z nas. Nie ma jednak ściśle ustalonej granicy – to Twoje samopoczucie i Twój wygląd Ci podpowiedzą. Lecz kiedy należy zacząć profesjonalne dbanie o skórę? To wiemy. Już w okolicach 20 urodzin. Dlaczego?

Czytaj więcej

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Skąd się biorą zmarszczki?

Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :) 

Czytaj więcej

Półroczny urodowy biznes plan

„Nie od razu Kraków zbudowano”- to powiedzenie należałoby skierować do wszystkich pań, które wczoraj wpadły na pomysł podkreślenia urody czy likwidacji mankamentu estetycznego, a efektem chciałyby się cieszyć już jutro. Satysfakcjonujące rezultaty wymagają jednak systematyki oraz czasu… Warto sobie stworzyć taki sześciomiesięczny urodowy biznes plan i się go trzymać :) Efekty będą zdecydowanie lepsze i z pewnością trwalsze.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl