fb

XVII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

XVII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging odbył się w dniach 26-28 lutego w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. W trakcie trzydniowego spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowościami oraz poznać trendy, które wyznaczają nowe kierunki w tej dziedzinie medycyny.

W tym roku część merytoryczna została wzbogacona o znaczną ilość warsztatów, które zapewniły dużą dawkę wiedzy praktycznej i możliwość poznania technik zabiegowych. Zaproszeni specjaliści z Polski, jak i całego świata chętnie dzielili się swoim bogatym doświadczeniem z uczestnikami kongresu. Nowością była zwiększona ilość sesji i godzin wykładów związanych z medycyną przeciwstarzeniową.

Z zajęć praktycznych szczególnym zainteresowaniem cieszył się blok warsztatów zaproponowanych przez firmę Galderma, właściciela marki Restylane i Emervel. Ponad dwustu uczestników każdorazowo brało udział w czterech workshopach, poświęconych wybranej okolicy twarzy. Celem sesji było zaprezentowanie wybranych technik, służących holistycznemu podejściu do pacjenta. Warsztaty prowadzone były przez wybitnych specjalistów, Ambasadorów Marki Restylane i Emervel. Wśród nich wystąpili: dr Małgorzata Ornatowska, dr Marcin Ambroziak, dr n.med. Marcin Bieńkowski, dr n.med. Wojciech Marusza, dr Maciej Rogala oraz dr n.med. Marcin Zakrzewski. Poszczególne tematy dotyczyły podawania kwasu hialuronowego w okolicy czoła, uznawanej za trudną okolicę oka, powiększania i podkreślania konturu ust oraz modelowania owalu twarzy.

Podczas wieczornej gali w hotelu Victoria w Warszawie wręczone zostały nagrody Perła Dermatologii Estetycznej 2015. Jedna z nich została przyznana Emervel Volume, produktowi firmy Galderma służącemu zabiegom wolumetrycznym.

Pomimo zmiany lokalizacji, Kongres cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i wystawców. Udział wzięło około 1000 lekarzy oraz ponad 85 firm. Organizatorzy odnotowują kolejny sukces, a my czekamy na kolejny już kongres.

29.03.2016
Komentarze
Polecane artykuły

Piękno dzięki nauce - Międzynarodowy Kongres w Sztokholmie

W dniach od 26 do 28 maja w Sztokholmie odbył się po raz 12  Międzynarodowy Kongres Beauty Through Science. Po raz pierwszy odbył się w  Akademikliniken – obecnie największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Skandynawii. Prezesem kongresu jest Doktor Per Heden – światowej sławy chirurg plastyk, współwłaściciel i dyrektor Akademikliniken. Znany jest również z udziału w ogólnoświatowej kampanii firmy Galderma, właściciela marki Restylane „Rzeczywiste Rezultaty”.

Czytaj więcej

XIV Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

To już po raz XIV w Monte-Carlo odbył się Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. W dniach od 31 marca do 2 kwietnia ponad 10 000 uczestników i 300 wystawców z całego świata uczestniczyło w tym dorocznym święcie medycyny estetycznej. Głównym tematem, na którym skupili się specjaliści była rola i znaczenie profilaktyki anti-aging.

Czytaj więcej

Wiosna - nie wagaruj od pielęgnacji

Wypielęgnowana i zadbana skóra to najpiękniejsza ozdoba każdej kobiety. Niestety po zimie jest przesuszona, zmęczona mrozem, wiatrem i dużymi różnicami temperatury. Dodatkowo nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy i mikroelementy, wpływa na nią bardzo niekorzystnie, pozostawiając ślad w postaci zmęczonej i szarej cery. Jak zadbać o siebie i od czego w ogóle zacząć przedwiosenny remanent?

Czytaj więcej

Ogólnoświatowy Kongres IMCAS, Paryż, 28-31 stycznia 2016

W dniach 28-31 stycznia po raz 18 odbył się w Paryżu Ogólnoświatowy Kongres IMCAS (International Master Course on Aging Skin). To jeden z większych kongresów medycyny estetycznej na świecie. Setki godzin wysokiej jakości  sesji naukowych obejmujących wszystkie najważniejsze procedury w medycynie estetycznej zachęcają do uczestnictwa lekarzy z całego świata. W tegorocznym Kongresie wzięło udział ponad 6000 uczestników.

Czytaj więcej

© 2012-2020 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl