fb

XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Jubileuszowy XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbył się w dniach 2-4 października 2015 tradycyjnie już w hotelu Hilton w Warszawie. Kongres zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń w swojej dziedzinie w Europie i co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

W tym roku hotel Hilton gościł ponad 1000 uczestników z całego świata, a najnowsze osiągnięcia w stosowanych materiałach i urządzeniach zaprezentowało przeszło 100 wystawców. Wśród znaczących firm, jako srebrny sponsor obecna była firma Galderma, właściciel marki Restylane i Emervel. Nie zabrakło też wielu ekspertów z Polski i z zagranicy. Ponad 80 prelegentów podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie licznych wykładów, sesji i workshopów.
Oprócz tradycyjnie proponowanych punków programu, dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z ekspertami, zorganizowane po raz pierwszy w tak ciekawej formule. Zatytułowane „Jak ja to robię” umożliwiały bezpośredni kontakt ze specjalistą, który po krótkiej prezentacji pozostawał do dyspozycji uczestników, zdradzając tajniki własnego know-how. Kolejną, jak się okazało trafioną nowością, były sesje podczas których eksperci na podstawie zdjęć modeli sugerowali swoje rozwiązania estetyczne. Wielokrotnie wywiązywał się dialog, zarówno pomiędzy ekspertami jak i uczestnikami, nad skutecznością i optymalnością danej sugestii. Obie formuły zdecydowanie zostały przyjęte z entuzjazmem.
Nie zabrakło też wykładów i pokazów dotyczących nowinek w świecie medycyny estetycznej. Zarówno nowe substancje, nowe technologie czy nowe spojrzenie na dotychczasowe zastosowanie produktu w znaczący sposób poszerzają wiedzę uczestników. To z pewnością jeden z elementów gwarantujących duże zainteresowanie kongresem nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

06.10.2015
Komentarze
Polecane artykuły

Ogólnoświatowy Kongres IMCAS, Paryż, 28-31 stycznia 2016

W dniach 28-31 stycznia po raz 18 odbył się w Paryżu Ogólnoświatowy Kongres IMCAS (International Master Course on Aging Skin). To jeden z większych kongresów medycyny estetycznej na świecie. Setki godzin wysokiej jakości  sesji naukowych obejmujących wszystkie najważniejsze procedury w medycynie estetycznej zachęcają do uczestnictwa lekarzy z całego świata. W tegorocznym Kongresie wzięło udział ponad 6000 uczestników.

Czytaj więcej

Program Harmony – zaplanuj swoją urodę!

Trwa międzynarodowy projekt „Program Harmony” kierowany do wszystkich tych osób, które chcą spowolnić działanie czasu i wyglądać młodziej lub po prostu lepiej. Czuć się pewniej! Program Harmony pomoże Ci świadomie zaplanować swoją urodę. Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się rosnąca popularnością, z uwagi na ich małoinwazyjność i naturalne efekty. To takie proste - wystarczą 4 kroki!

Czytaj więcej

Czym jest medycyna estetyczna?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, a tym samym nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl