fb

XIV Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

To już po raz XIV w Monte-Carlo odbył się Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. W dniach od 31 marca do 2 kwietnia ponad 10 000 uczestników i 300 wystawców z całego świata uczestniczyło w tym dorocznym święcie medycyny estetycznej. Głównym tematem, na którym skupili się specjaliści była rola i znaczenie profilaktyki anti-aging.

 

W ciągu ostatnich 14 lat AMWC odegrał kluczową rolę we wspieraniu naukowego zrozumienia globalnego zarządzania anty-aging. Ta misja jest nadal bardzo ważna – eksperci przedstawiali jak osiągnąć skuteczne zapobieganie starzeniu się poprzez kompleksowe podejście. W tym celu zaproszeni zostali najlepsi światowi specjaliści w dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii plastycznej i estetycznej oraz lekarze zajmujący się medycyną przeciwstarzeniową.


Jak co roku odbyło się wiele sesji naukowych i workshopów, które zapewniają możliwość intensywnego uczenia się poprzez obserwowanie przeprowadzanych procedur na żywo. Jednym z nich było cieszące się szczególnym zainteresowaniem sympozjum firmy Galderma, proponujące nowy estetyczny algorytm dla uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych. Przeprowadzone przez wybitnych ekspertów z całego świata, opierając się na technologii preparatów Restylane, stanowiło wyjątkowo ciekawą pozycję w tym trzydniowym programie.


Ten największy w Europie kongres co roku prezentuje najnowsze trendy wmedycynie estetycznej, proponując wdrożenie najlepszych rozwiązań do codziennych praktyk lekarzy. To ogromna pigułka wiedzy i doświadczeń specjalistów z całego świata. Tam trzeba być.

12.04.2016
Komentarze
Polecane artykuły

Piękno na krańcach świata

Co kraj to obyczaj. Co kraj to inne podejście do pielęgnacji. Będąc nadal w temacie wakacyjnym przedstawiamy Wam przewodnik turystyczny śladami zabiegów pielęgnacyjnych. Zobaczcie w czym specjalizują się wybrane kraje czy regiony – może skusicie się na egzotyczną podróż by skorzystać z propozycji? :) 

Czytaj więcej

Co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

75 lat – tyle trwało prawdopodobnie najdłuższe badanie życia dorosłych ludzi. Kolejne pokolenia naukowców z Harvardu śledziło losy 724 mężczyzn, włączonych do badania w wieku 19 lat. Co dwa lata, od 1938 roku, badacze rozmawiali z uczestnikami, pytając ich o pracę, rodzinę i zdrowie. To ekstremalnie rzadkie, z uwagi na długi okres, badanie dało możliwość uzyskania odpowiedzi na fundamentalne pytanie: co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

Czytaj więcej

Piękno dzięki nauce - Międzynarodowy Kongres w Sztokholmie

W dniach od 26 do 28 maja w Sztokholmie odbył się po raz 12  Międzynarodowy Kongres Beauty Through Science. Po raz pierwszy odbył się w  Akademikliniken – obecnie największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Skandynawii. Prezesem kongresu jest Doktor Per Heden – światowej sławy chirurg plastyk, współwłaściciel i dyrektor Akademikliniken. Znany jest również z udziału w ogólnoświatowej kampanii firmy Galderma, właściciela marki Restylane „Rzeczywiste Rezultaty”.

Czytaj więcej

Program Harmony – zaplanuj swoją urodę!

Trwa międzynarodowy projekt „Program Harmony” kierowany do wszystkich tych osób, które chcą spowolnić działanie czasu i wyglądać młodziej lub po prostu lepiej. Czuć się pewniej! Program Harmony pomoże Ci świadomie zaplanować swoją urodę. Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się rosnąca popularnością, z uwagi na ich małoinwazyjność i naturalne efekty. To takie proste - wystarczą 4 kroki!

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl