fb

XIII Międzynarodowy Kongres AMWC w Monte Carlo

W dniach 26-28 marca w Monte Carlo odbył się ogólnoświatowy 13. Kongres Medycyny Estetycznej i Anti- Aging pod patronatem Księcia Monako Alberta II. Jest to corocznie bardzo oczekiwane wydarzenie, które w tym roku przyciągnęło ponad 9 000 uczestników pochodzących z ponad 120 krajów. Dodatkowo udział wzięło ponad 300 wiodących międzynarodowych firm prezentujących najnowsze produkty, technologie i usługi.

W ciągu ostatnich 13 lat kongres odegrał kluczową rolę we wspieraniu naukowego zrozumienia profilaktyki anty-aging. Głównym założeniem tego wydarzenia, to odpowiedź na pytanie: jak skutecznie zapobiegać starzeniu się? Proponowane jest kompleksowe podejście do pacjenta – zarówno pod kątem dostępnych zabiegów, jak i farmakoterapii. W tym celu, jak zwykle zaproszono najlepszych specjalistów z dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii estetycznej i medycyny anti-aging. Przedstawiono najnowsze wyniki badań klinicznych, nowe metody i technologie, jak również zaprezentowane praktyczne podejście do pacjenta - poprzez interaktywne sesje i pokazy na żywo.

W tym roku bardzo duży blok wykładów i workshopów dotyczył ginekologii estetycznej – sposobów odmładzania tych okolic, jak również likwidowania defektów, które negatywnie wpływają na samoocenę pacjenta. Postęp w medycynie estetycznej daje nowe możliwości poprawy narządów płciowych mężczyzn i kobiet. Obniżony komfort życia wynikający ze starzenia się okolic intymnych (np. w okresie menopauzy) czy mankamentów estetycznych ( wrodzonych lub np. po przebytym porodzie naturalnym), dzięki nowym technologiom i metodom, może być zlikwidowany. Pacjentom proponowane są zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne, takie jak kwas hialuronowy, laser, osocze bogatopłytkowe czy nici, które pozwalają odzyskać wiarę w siebie i polepszyć codzienne funkcjonowanie.

Standardowo, jak co rok, obszerny blok dotyczył zaawansowanych, nieinwazyjnych procedur wykorzystywanych w odmładzaniu twarzy. Przedstawiano efektywne wykorzystanie wypełniaczy i laserów, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii twarzy, której znajomość jest niezbędna, aby wykonać bezpieczny i skuteczny zabieg.

A wszystko po to, by w sposób holistyczny podchodzić do pacjenta i proponować jak najbardziej bezpieczne i skutecznie procedury anti-aging.

 

02.04.2015
Komentarze
Polecane artykuły

Jak przygotować skórę do wakacji?

Lato to dla wielu synonim urlopu, którego nie możemy się doczekać. To czas wytchnienia i odpoczynku, urokliwego spędzania czasu. Często w towarzystwie rodziny i znajomych. Chcesz wyglądać atrakcyjnie, by czuć się dobrze. Jak przygotować skórę do wakacji  by od pierwszych dni urlopu zachwycać świeżością i blaskiem? Oto 5 kroków!

Czytaj więcej

Zostań królową balu w 10 dni

Która z nas nie pragnie olśniewająco wyglądać w Sylwestra? Która z nas nie lubi błyszczeć w towarzystwie? Myślę, że większość  - choć może się do tego nie przyznać :) Oczywiście właściwy, z reguły mocny, makijaż to już kropka nad i. Wcześniej musisz zadbać o cerę by była rozświetlona i wypoczęta. Jak to zrobić w dwa tygodnie i domowym zaciszu? Zastosuj nasze 4 kroki!

Czytaj więcej

Skąd się biorą zmarszczki?

Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :) 

Czytaj więcej

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Co jeść by młodo wyglądać?

„Jesteś tym co jesz” – popularny dziś slogan. Eko trend na dobre zagościł w polskich domach: chcemy zdrowo się odżywiać, wybieramy organiczne kosmetyki, uprawiamy sport, ograniczamy chemię i inne szkodliwe dla nas substancje. Czy można coś więcej dla siebie robić, by żyć długo i cieszyć się zdrowiem? Tak, można do tego młodziej wyglądać i wolniej się starzeć. Jak? Przeczytajcie :)

Czytaj więcej

© 2012-2020 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl