fb

XIII Międzynarodowy Kongres AMWC w Monte Carlo

W dniach 26-28 marca w Monte Carlo odbył się ogólnoświatowy 13. Kongres Medycyny Estetycznej i Anti- Aging pod patronatem Księcia Monako Alberta II. Jest to corocznie bardzo oczekiwane wydarzenie, które w tym roku przyciągnęło ponad 9 000 uczestników pochodzących z ponad 120 krajów. Dodatkowo udział wzięło ponad 300 wiodących międzynarodowych firm prezentujących najnowsze produkty, technologie i usługi.

W ciągu ostatnich 13 lat kongres odegrał kluczową rolę we wspieraniu naukowego zrozumienia profilaktyki anty-aging. Głównym założeniem tego wydarzenia, to odpowiedź na pytanie: jak skutecznie zapobiegać starzeniu się? Proponowane jest kompleksowe podejście do pacjenta – zarówno pod kątem dostępnych zabiegów, jak i farmakoterapii. W tym celu, jak zwykle zaproszono najlepszych specjalistów z dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii estetycznej i medycyny anti-aging. Przedstawiono najnowsze wyniki badań klinicznych, nowe metody i technologie, jak również zaprezentowane praktyczne podejście do pacjenta - poprzez interaktywne sesje i pokazy na żywo.

W tym roku bardzo duży blok wykładów i workshopów dotyczył ginekologii estetycznej – sposobów odmładzania tych okolic, jak również likwidowania defektów, które negatywnie wpływają na samoocenę pacjenta. Postęp w medycynie estetycznej daje nowe możliwości poprawy narządów płciowych mężczyzn i kobiet. Obniżony komfort życia wynikający ze starzenia się okolic intymnych (np. w okresie menopauzy) czy mankamentów estetycznych ( wrodzonych lub np. po przebytym porodzie naturalnym), dzięki nowym technologiom i metodom, może być zlikwidowany. Pacjentom proponowane są zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne, takie jak kwas hialuronowy, laser, osocze bogatopłytkowe czy nici, które pozwalają odzyskać wiarę w siebie i polepszyć codzienne funkcjonowanie.

Standardowo, jak co rok, obszerny blok dotyczył zaawansowanych, nieinwazyjnych procedur wykorzystywanych w odmładzaniu twarzy. Przedstawiano efektywne wykorzystanie wypełniaczy i laserów, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii twarzy, której znajomość jest niezbędna, aby wykonać bezpieczny i skuteczny zabieg.

A wszystko po to, by w sposób holistyczny podchodzić do pacjenta i proponować jak najbardziej bezpieczne i skutecznie procedury anti-aging.

 

02.04.2015
Komentarze
Polecane artykuły

Dłonie pod specjalnym nadzorem

Dłonie wymagają szczególnej ochrony, ponieważ niemalże przez całą dobę narażone są na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Przez nie skóra staje się szorstka i odwodniona, czasami także zaczerwieniona lub boleśnie podrażniona. Nieprzyjemnym efektom możemy skutecznie zapobiec stosując kilka sprawdzonych sposobów. 

Czytaj więcej

Piękne, lśniące włosy? Możesz je mieć!

Długie, krótkie, rude, blond, proste czy kręcone?? Najważniejsze by były lśniące, gładkie i zadbane. Mowa oczywiście o włosach, które niezależnie od obowiązującej mody, gdy są pełne połysku i witalności podkreślają kobiecość. Żółta kartka za suche, zniszczone i siwe.

Czytaj więcej

Bądź jeszcze piękniejsza w dniu ślubu

Lato jest ulubioną porą roku na powiedzenie sobie sakramentalnego „Tak”. Przygotowania trwają od miesięcy i prawdopodobnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Pozostaje kwestia kluczowa, czyli wygląd… Każda panna młoda chce perfekcyjnie wyglądać w tym jednym z najważniejszych dni w życiu. Niestety, często w nadmiarze obowiązków zapomina o sobie i …budzi się 3 tygodnie przed. Jakie zabiegi może jeszcze wykonać przed ślubem?

Czytaj więcej

XIV Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

To już po raz XIV w Monte-Carlo odbył się Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. W dniach od 31 marca do 2 kwietnia ponad 10 000 uczestników i 300 wystawców z całego świata uczestniczyło w tym dorocznym święcie medycyny estetycznej. Głównym tematem, na którym skupili się specjaliści była rola i znaczenie profilaktyki anti-aging.

Czytaj więcej

Nie bój się medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych i małoinwazycjnych procedurach. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Często nie pozostawiają żadnego zdradliwego śladu i od razu pozwalają na powrót do codziennych aktywności. 

Czytaj więcej

© 2012-2020 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl