fb

XIII Międzynarodowy Kongres AMWC w Monte Carlo

W dniach 26-28 marca w Monte Carlo odbył się ogólnoświatowy 13. Kongres Medycyny Estetycznej i Anti- Aging pod patronatem Księcia Monako Alberta II. Jest to corocznie bardzo oczekiwane wydarzenie, które w tym roku przyciągnęło ponad 9 000 uczestników pochodzących z ponad 120 krajów. Dodatkowo udział wzięło ponad 300 wiodących międzynarodowych firm prezentujących najnowsze produkty, technologie i usługi.

W ciągu ostatnich 13 lat kongres odegrał kluczową rolę we wspieraniu naukowego zrozumienia profilaktyki anty-aging. Głównym założeniem tego wydarzenia, to odpowiedź na pytanie: jak skutecznie zapobiegać starzeniu się? Proponowane jest kompleksowe podejście do pacjenta – zarówno pod kątem dostępnych zabiegów, jak i farmakoterapii. W tym celu, jak zwykle zaproszono najlepszych specjalistów z dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii estetycznej i medycyny anti-aging. Przedstawiono najnowsze wyniki badań klinicznych, nowe metody i technologie, jak również zaprezentowane praktyczne podejście do pacjenta - poprzez interaktywne sesje i pokazy na żywo.

W tym roku bardzo duży blok wykładów i workshopów dotyczył ginekologii estetycznej – sposobów odmładzania tych okolic, jak również likwidowania defektów, które negatywnie wpływają na samoocenę pacjenta. Postęp w medycynie estetycznej daje nowe możliwości poprawy narządów płciowych mężczyzn i kobiet. Obniżony komfort życia wynikający ze starzenia się okolic intymnych (np. w okresie menopauzy) czy mankamentów estetycznych ( wrodzonych lub np. po przebytym porodzie naturalnym), dzięki nowym technologiom i metodom, może być zlikwidowany. Pacjentom proponowane są zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne, takie jak kwas hialuronowy, laser, osocze bogatopłytkowe czy nici, które pozwalają odzyskać wiarę w siebie i polepszyć codzienne funkcjonowanie.

Standardowo, jak co rok, obszerny blok dotyczył zaawansowanych, nieinwazyjnych procedur wykorzystywanych w odmładzaniu twarzy. Przedstawiano efektywne wykorzystanie wypełniaczy i laserów, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii twarzy, której znajomość jest niezbędna, aby wykonać bezpieczny i skuteczny zabieg.

A wszystko po to, by w sposób holistyczny podchodzić do pacjenta i proponować jak najbardziej bezpieczne i skutecznie procedury anti-aging.

 

02.04.2015
Komentarze
Polecane artykuły

Dobierz kwas do swojej skóry

Ciężko znaleźć osobę, która jest w pełni zadowolona z wyglądu swojej skóry. Nawet jeśli nie są to poważne mankamenty, potrafią popsuć samoocenę. Czasami makijaż to za mało. Na szczęście mamy do dyspozycji szereg bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, które potrafią ująć  lat i przywrócić skórze prawdziwy blask. 

Czytaj więcej

Lekcja nawilżania

Najbardziej na świecie twoja skóra potrzebuje wody. Bez niej wysusza się, matowieje i szybciej traci gładkość. Słońce, wiatr, klimatyzacja - niestety działają rujnująco. Co możesz zrobić? Nawilżaj ją, a odwdzięczy się młodzieńczym blaskiem. Przedstawiamy 5 kroków, aby to osiągnąć! 

Czytaj więcej

Skąd się biorą zmarszczki?

Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :) 

Czytaj więcej

XVIII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging

XVIII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging odbył się w dniach 10-12.03.2017r w Warszawie.
Kongres cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród lekarzy z Polski, jak i z całego świata. Po raz kolejny organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program, a precyzyjnie wybrani wykładowcy zapewnili sporą dawkę najnowszej wiedzy medycznej.

Czytaj więcej

Jak olśnić spojrzeniem? Stop zmęczonym oczom!

„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.

Czytaj więcej

© 2012-2020 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl