fb

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach kości policzkowych, skroni, obszaru nosowo-wargowego i ust. W efekcie twarz traci swój miękki owal, rysy wyostrzają się, a skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę, wiotczeje. Pomoc? To wolumetria. 

 Jak działa wolumetria?

Wolumetria polega na korekcji i przywracaniu utraconej objętości tkanek miękkich twarzy oraz modelowaniu owalu twarzy. Zabieg daje efekty podobne jak tradycyjny lifting jednak w przeciwieństwie do niego jest nieinwazyjny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Wolumetria niweluje również niedoskonałości w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi zmarszczkami głębokimi lub bruzdami  oraz poprawia wzrost napięcia skóry.  

Do przeprowadzenia wolumetrii stosuje się kwas hialuronowy stabilizowany lub sieciowany, zapewniający długotrwałe efekty. Jest on znacznie gęstszy od kwasu stosowanego do wypełniania zmarszczek. Jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję, identyczną z tkanką pacjenta, jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Dlatego sprawdza się doskonale przy modelowaniu konturu twarzy (szczególnie utraconej objętości w okolicy policzków i podbródka), zarysu ust, niwelowaniu głębokich zmarszczek i bruzd. 

Na czym polega zabieg? 

Głęboko pod skórę, za pomocą specjalnej kaniuli, wprowadzany jest nowej generacji preparat z kwasu hialuronowego. Po aplikacji implantu lekarz dokonuje delikatnego masażu, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny, a efekty widoczne natychmiast. Cały zabieg trwa około 30 minut. 

Dla kogo jest zabieg?

Wolumetria polecana jest zarówno kobietom jak i mężczyznom po 40 roku życia. Młodsi pacjenci również mogą skorzystać z zabiegu jeżeli ich stan i kondycja skóry wymagają liftingu wolumetrycznego.

Jak długo trwają efekty?

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się od 9 do 18 miesięcy, w zależności od użytych preparatów.

Czy mogą pojawić się efekty niepożądane?

W trakcie zabiegu pojawia się uczucie rozpierania w warstwie podskórnej. W ciągu kilku dni po zabiegu może być odczuwalna niewielka bolesność modelowanej okolicy, a także zaczerwienienie i niewielki obrzęk. W tym czasie nie należy korzystać z solarium ani przebywać na słońcu. Wskazane jest też unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża, karmienie piersią
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • cukrzyca
  • stany zapalne skóry: trądzik, opryszczka
  • choroby autoimmunologiczne
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • choroba nowotworowa

 

Komentarze
Polecane artykuły

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Zanim wybierzesz lekarza, bądź jak James Bond!

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz większa jest świadomość i potrzeba zadbanego wyglądu. Pacjenci wiedzą również, że medycyna estetyczna to przede wszystkim profilaktyka i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu oraz jego konsekwencjom. Wyposażeni w taką wiedzę ruszają po pomoc. I tu pojawia się pytanie: do kogo się udać, w czyje ręce się oddać?

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych. 

Czytaj więcej

Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl