fb

Święta – jak je przeżyć by nie utyć?

W grudniu zdecydowana większość kobiet, a coraz częściej i mężczyzn funkcjonuje na turbo obrotach. Co kupić, gdzie kupić? Milion spraw do załatwienia. Kolejki, korki, przygotowania, sprzątanie, gotowanie, a do tego spotkanie przedświąteczne u dziecka w przedszkolu, w szkole, w pracy. Aż wreszcie nadchodzi ten dzień, siadamy przed bogato zastawionym stołem i…? Co zrobić by przeżyć święta bez dodatkowych kilogramów?

Po pierwsze – nie daj się złapać w pułapkę

Dietetycy potwierdzają, że w trakcie jednego posiłku nie jesteśmy w stanie przytyć o 2 czy 4 kilogramy. Owszem, gdybyś chciała stanąć wieczorem na wadze (ale przestrzegamy nie rób tego), to z pewnością wyświetlana wartość będzie większa, lecz dla pełnej wiarygodności powstrzymaj się kilka dni. Takie działanie może sprawić, że błyskawicznie wpadniesz w poczucie winy (a po co? Przecież są święta!) lub stwierdzisz, że nic Ci już nie pomoże i rzucisz się w wir obżarstwa. Nie gwarantujemy, że absolutnie nic nie przytyjesz, lecz stosując poniższe rady, masz duże szanse, by pozbyć się niechcianego balastu już do Sylwestra :)

Po drugie – bądź wybredna

Twój żołądek to nie śmietnik. Rozkoszuj się typowo świątecznymi potrawami, zrezygnuj z chleba i panierki, a śmietanę czy majonez zastąp jogurtem. Wybieraj potrawy z warzywami, w galarecie, zawierające kasze. Podobnie z rybami – tłustego karpia czy łososia niech zastąpi dorsz lub sola, a ciasta nakładaj po małym kawałeczku. Żuj długo i dokładnie – specjaliści podkreślają, że im dłużej przeżuwasz, tym szybciej odczuwasz sytość :)

Po trzecie – skorzystaj z wolnego

Niech te święta nie ograniczają się jedynie do wielogodzinnych posiedzeń przy suto zastawionym stole. Namów rodzinę na wspólny spacer, wyjście na lodowisko czy wieczorny basen. Ruch nie tylko dobrze wpłynie na przemianę materii, lecz również na samopoczucie – szczególnie ważne w te dni.

Reasumując: zachowaj umiar. Kosztuj rozsądnie i w niewielkich ilościach. Nie zapomnij o ruchu. A jeśli nawet odrobinkę przytyjesz, dwa dni o kaszy jaglanej na wodzie pozwolą Ci założyć wcześniej zaplanowaną kreację sylwestrową :) Powodzenia!

 

23.12.2016
Komentarze
Polecane artykuły

Zostań królową balu w 10 dni

Która z nas nie pragnie olśniewająco wyglądać w Sylwestra? Która z nas nie lubi błyszczeć w towarzystwie? Myślę, że większość  - choć może się do tego nie przyznać :) Oczywiście właściwy, z reguły mocny, makijaż to już kropka nad i. Wcześniej musisz zadbać o cerę by była rozświetlona i wypoczęta. Jak to zrobić w dwa tygodnie i domowym zaciszu? Zastosuj nasze 4 kroki!

Czytaj więcej

Jak olśnić spojrzeniem? Stop zmęczonym oczom!

„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.

Czytaj więcej

Co zrobić by wygląd Cię nie postarzał? Poradnik +30

Koniec sielanki. Tak należałoby podsumować proces, który zachodzi po 30 r.ż. Pojawiają się pierwsze zmiany związane z upływającym czasem. Skóra staje się mniej elastyczna i sprężysta, spada zawartość kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje utratę zapasów wody. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Co robić?

Czytaj więcej

Modelowanie ciała bez siłowni? Da się!

Szczupła, zadbana sylwetka nie tylko jest zdrowsza dla organizmu, ale również od kilku lat modna. Atrakcyjny wygląd, niezależnie od wieku, to wysportowana i zgrabna figura. Zbędne kilogramy oprócz obciążenia dla organizmu i zwiększenia ryzyka chorób, oznaczają dodatkowe lata. Zatem prawidłowa waga to kwestia i zdrowia, i wyglądu. Co zrobić, by ją mieć?

Czytaj więcej

Lasery w służbie piękna

Laser. Słowo klucz w medycynie estetycznej. Większość gabinetów kusi nas tym magicznym słowem. Dla niewtajemniczonych podajemy: lasery różnią się między sobą m.in. mechanizmem działania, wskazaniami, poziomem bezpieczeństwa, cenami… Wymagają wiedzy i doświadczenia operatora. Chodzi o to, by zabieg był nie tylko skuteczny, lecz przede wszystkim bezpieczny.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl