fb

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi.  Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czym jest Soft Lifting?

Soft lifting zwany też miękkim liftingiem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Nieinwazyjny i komfortowy, poprawiający nawilżenie tkanek, pozwala zapobiegać i/lub korygować powstawanie zmarszczek i poprawia owal twarzy. Dzięki innowacyjnej metodzie podawania kwasu hialuronowego soft lifting działa dwufazowo: modeluje owal twarzy i napina skórę, a z drugiej strony intensywnie ją odżywia. I to, co najważniejsze: zabieg umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednej sesji zabiegowej, a nie tylko wybranego jej fragmentu! W efekcie wypełnione są zmarszczki, fałdy skórne, skorygowane cienie pod oczami, wymodelowane usta, a skóra zyskuje obojętność, sprężystość i świeży, młody wygląd. 

Na czym polega?

Soft lifting polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie i/lub podskórnie przy zastosowaniu, tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i ważnych nerwów. Użycie techniki „miękkiego liftingu” minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt. Kwas hialuronowy tworzy dodatkową siatkę, rodzaj ‘rusztowania’, które zapobiega tworzeniu się zmarszczek i pozwala modelować owal twarzy. Ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego, jednocześnie poprawia się kondycja skóry, jak i jej nawilżenie. 

A jakie są efekty?

Naprawdę spektakularne! Twarz staje się widocznie odmłodzona, owal twarzy wymodelowany i podniesiony, zmarszczki zredukowane, a skóra twarzy długotrwale nawilżona, promienna i świeża. Podczas zabiegu kwas hialuronowy podaje się na cały obszar twarzy, dlatego Soft Liftingiem można korygować:

  • kształt ust wraz z opadającymi kącikami ust
  • owal twarzy 
  • fałdy nosowo-wargowe 
  • zmarszczki wokół oczu i na czole

Lifting tradycyjny kontra Soft Lifting

Tradycyjny lifting jest zabiegiem inwazyjnym i bolesnym. Wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a na efekty trzeba czekać kilka tygodni do zaleczenia zmian pooperacyjnych. W przeciwieństwie do niego Soft Lifting nie powoduje u pacjentów dyskomfortu wynikającego z bólu i leczenia. Efekty są natychmiastowe i tuż po zabiegu można normalnie funkcjonować.  Ponadto Soft Lifting jest zdecydowanie bezpieczniejszym zabiegiem: ryzyko powstawania siniaków czy uszkodzenia nerwów i naczyń jest minimalne. I to bardzo ważne – miękki lifting daje efekt poprawy wyglądu z zachowaniem naturalnych kształtów.

Dla kogo jest zabieg?

Soft lifting dedykowany jest osobom z widocznymi zmarszczkami, oznakami starzenia się skóry i słabego jej nawilżenia. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • okres karmienia
  • choroby autoimmunologiczne
  • zakażenia skóry
  • niewyrównana cukrzyca 
  • choroba nowotworowa

Po zabiegu

Należy pamiętać, by przez co najmniej dwa tygodnie unikać słońca. Nie wolno również w tym czasie korzystać z solarium.

Komentarze
Polecane artykuły

Mezoterapia – Zastrzyk młodości

Piękne, atrakcyjne ciało, to marzenie niejednych z nas. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też coraz więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji i dbałości o to, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Stosujemy w tym celu różne diety, ćwiczymy, korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków. Ale czasem to nie wystarczy…

Czytaj więcej

Nici rewitalizujące PDO

Implantacja (założenie) nici to nowy, coraz bardziej popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej. Rodzajów, długości, grubości i materiałów z których są wykonywane, jest kilka. Różnice dotyczą zarówno możliwości jakie dają, w postaci efektów zabiegów, jak również ceny – bo zasięg jest spory – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za pojedynczą nić. Na które nici się zdecydować i jakich rezultatów się spodziewać?

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Osocze bogatopłytkowe czyli Wampirzy Lifting

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta, z której przygotowuje się odpowiedni preparat – osocze. Zawarte w nim komórki i czynniki wzrostu stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność.

Czytaj więcej

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych. 

Czytaj więcej

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach kości policzkowych, skroni, obszaru nosowo-wargowego i ust. W efekcie twarz traci swój miękki owal, rysy wyostrzają się, a skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę, wiotczeje. Pomoc? To wolumetria. 

Czytaj więcej

Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl