fb

Przeszczep tłuszczu

Tłuszcz, któż go nie ma w nadmiarze? Teraz dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii przeszczepiony tłuszcz bogaty w komórki macierzyste pozwoli cieszyć się efektami przez wiele lat. Jakimi efektami? Odmłodzoną twarzą, powiększonym biustem, podniesionymi pośladkami, wymodelowanymi łydkami, jak również skorygowanymi bliznami.

Tłuszcz jako wypełniacz

Nadaje się do tego doskonale, spełnia bowiem wszystkie warunki wypełniacza idealnego: jest w 100% biokompatybilny, nie wywołuje reakcji alergicznej ani stanu zapalnego w skórze, a dodatkowo ją odżywia. Jedyny problem do niedawna stanowił krótki okres utrzymywania się tłuszczu i konieczność częstego powtarzania zabiegu. Ale dziś jest inaczej. Efekt wypełnienia utrzymuje się przez wiele lat w formie niemal niezmienionej, a w miejscu podania udaje się zatrzymać około 80% objętości wyjściowej.

Dla kogo jest zabieg?

Dla wszystkich tych osób, które chciałyby pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc i jednocześnie wykorzystać go do uzupełnienia objętości czy wypełnienia zmarszczek.

Na czy polega przeszczep tkanki tłuszczowej (lipotransfer)?

Ideą zabiegu jest pobranie tłuszczu z miejsca, gdzie jest go w nadmiarze (pośladki, biodra lub okolice pępka) i po odpowiednim przygotowaniu, podanie w miejsce, które wymaga dodatkowej objętości. Metoda znana i stosowana jest od ponad 100 lat, a współcześnie jest jedną z najważniejszych metod stosowanych w chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej. Postęp technologii pozwolił na opracowanie procedury, która umożliwia zwiększenie odsetka przeżywających komórek, a co za tym idzie na długo utrzymujący się efekt. Czasem, w zależności od oczekiwań pacjenta i odpowiedzi organizmu zabieg należy powtórzyć.

Wskazania do lipotransferu:

 • ubytki objętości w okolicy policzków, skroni
 • fałdy nosowo-wargowe
 • cienie pod oczami
 • zwiotczała skóra twarzy i ciała (opadający biust i pośladki)
 • blizny powypadkowe i pourazowe

Jak długo trwa zabieg?

Czas ten zależy od wielkości obszaru zabiegowego oraz od indywidualnych cech pacjenta. Waha się od około 40 minut do 2 godzin. Implantacja tłuszczu nie jest bolesna, ponieważ zastosowane znieczulenie miejscowe chroni przed odczuwaniem bólu pojawiającego się podczas wkłucia kaniuli.

Efekty zabiegu

 • wygładzone zmarszczki i bruzdy (fałdy nosowo-wargowe, dolina łez, linie marionetki)
 • wymodelowane rysy twarzy, podkreślona linia żuchwy
 • uzupełnione ubytki objętości w okolicy skroni, oczodołów
 • naturalny efekt wypełnienia
 • nadanie twarzy świeżego, zdrowego wyglądu
 • nadane odpowiednie kształty wybranym rejonom ciała

Rezultat wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, lecz efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu kilku miesięcy. Ze względu na zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste, przeszczepiony materiał nie tylko trwale wypełnia zwiotczałe struktury, ale również powodują ich regenerację. Najnowsza technologia zapewnia utrzymanie się podanego tłuszczu przez wiele lat w formie niemal niezmienionej (w miejscu podania utrzymuje się około 80% objętości). Skóra staje się jędrna i elastyczna, znikają ubytki i zmarszczki – a wszystko bez groteskowego naciągnięcia.

Zalecenia pozabiegowe

 • po zabiegu można powrócić do normalnych czynności już po kilku dniach od jego przeprowadzenia
 • przez 2 tygodnie powinno się unikać: gorących kąpieli, sauny czy basenu
 • w pierwszym tygodniu należy także unikać wysiłku
 • miejsca, z których pobrana została tkanka tłuszczowa należy poddawać delikatnym masażom i okrywać je specjalnymi opatrunkami uciskowymi

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • choroby układu krążenia
 • choroby serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • infekcje skóry
 • ciąża i laktacja
Komentarze
Polecane artykuły

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych. 

Czytaj więcej

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach kości policzkowych, skroni, obszaru nosowo-wargowego i ust. W efekcie twarz traci swój miękki owal, rysy wyostrzają się, a skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę, wiotczeje. Pomoc? To wolumetria. 

Czytaj więcej

Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

Cellulit – jak się go pozbyć?

Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.

Czytaj więcej

Kawitacja ultradźwiękowa

Wytrwałość i konsekwencja to klucz do sukcesu w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie zawsze jednak rezultaty odchudzania widoczne są tak szybko i spektakularnie jakbyśmy sobie tego życzyły. Dlatego do pakietu diety i aktywności fizycznej warto dodać kawitację ultradźwiękową, która w szybki i bezpieczny sposób zlikwiduje uciążliwe fałdki tłuszczu.

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl