fb

Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Jeszcze do niedawna zabieg powiększania ust był zarezerwowany dla gwiazd i celebrytów. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa i dostępności zabiegów medycyny estetycznej oraz zmieniający się kanon piękna kobiecego ciała spowodowały, że coraz więcej pań decyduje się na poprawę wyglądu ust. Najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie warg, korekta ich kształtu, podnoszenie kącików ust i rewitalizacja połączona z nawilżeniem. Obecnie jest kilka metod ich powiększania. Wśród nich najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym jest wypełnienie i korekta kwasem hialuronowym.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Najpopularniejszą najmniej inwazyjną metodą powiększania jest podanie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w komórkach organizmu, a  jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Odbudowuje on również strukturę skóry i polepsza funkcjonowanie komórek, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona. Można nim powiększyć usta lub tylko nieznacznie uwydatnić ich kontur jednocześnie poprawiając kondycję samych warg, ale też okolicy wokół nich.  Efekty powiększania kwasem hialuronowym są widocznie już po zabiegu.

Wielkość i kształt ust

Kilka lat temu wykonywane były zabiegi powiększające przede wszystkim górną, tak by osiągnąć efekt "paris lips". Obecnie usta wypełnia się w ten sposób, by wielkość wargi górnej i dolnej była porównywalna.

Przed powiększaniem ust należy określić ich pożądaną wielkość i kształt. Warto przy tym pamiętać, że o finalnym efekcie będą decydowały naturalne predyspozycje i podatności  naszych warg na korektę. Zaaplikowany kwas hialuronowy przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do tkanki i właściwy efekt widać po tym czasie. 

Sposób powiększania kształtu ust zależy od wieku pacjenta. Młode kobiety decydują się zazwyczaj na uzupełnienie objętości i uwypuklenie czerwieni wargowej. Dojrzałe panie wybierają korektę zmarszczek palacza, podniesienie kącików ust, modelowanie i uzupełnienie czerwieni warg oraz podkreślenie tzw. łuku kupidyna.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg trwa ok. 20 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana jest cienką igłą, punktowo. Jak po każdym tego typu zabiegu może wystąpić obrzęk i nadmierna wrażliwość na dotyk, ponieważ obszar ust jest okolicą szczególnie wrażliwą. Zwykle objawy te występują w ciągu 2 dni a efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie należy wykonywać w przypadku:

  • ciąży
  • karmienia piersią
  • choroby nowotworowej
  • chorób autoimmunologicznych
  • stanów zapalnych skóry
  • uczulenia na kwas hialuronowy
  • skłonności do występowania blizn

 

Komentarze
Polecane artykuły

Jak zadbać o usta latem?

Latem nasze usta nie mają lekko. Wiatr, piach, wysokie temperatury na zewnątrz, klimatyzacja w aucie i pomieszczeniach. Jak o nie dbać w okresie letnim? Jak je chronić i pielęgnować by w trakcie wakacji nie postarzały się o kilka lat? Mamy super propozycję :) 

Czytaj więcej

Mezoterapia – Zastrzyk młodości

Piękne, atrakcyjne ciało, to marzenie niejednych z nas. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też coraz więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji i dbałości o to, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Stosujemy w tym celu różne diety, ćwiczymy, korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków. Ale czasem to nie wystarczy…

Czytaj więcej

Nici rewitalizujące PDO

Implantacja (założenie) nici to nowy, coraz bardziej popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej. Rodzajów, długości, grubości i materiałów z których są wykonywane, jest kilka. Różnice dotyczą zarówno możliwości jakie dają, w postaci efektów zabiegów, jak również ceny – bo zasięg jest spory – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za pojedynczą nić. Na które nici się zdecydować i jakich rezultatów się spodziewać?

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Osocze bogatopłytkowe czyli Wampirzy Lifting

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta, z której przygotowuje się odpowiedni preparat – osocze. Zawarte w nim komórki i czynniki wzrostu stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność.

Czytaj więcej

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi.  Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl