fb

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Poprawić matkę naturę

Niestety nie każda za nas jest właścicielką apetycznie podkreślonych policzków, których muśnięcie różem przyprawia o palpitację męskie serca. W sytuacji, gdy matka natura nie była łaskawa z pomocą przychodzą mało inwazyjne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Mowa o wolumetrii, która błyskawicznie doda objętości, tam gdzie jej za mało, wymodeluje owal i stworzy doskonały kształt. Upragniony Trójkąt młodości jest na wyciągnięcie ręki, dzięki doskonałym umiejętnościom lekarza medycyny estetycznej. Posługując się specjalną mikrokaniulą głęboko w skórę podaje on specjalny kwas hialuronowy. Procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, jest praktycznie bezbolesna i nie pozostawia śladów. To również doskonała okazja do wyrównania wszelkich asymetrii twarzy oraz nadania jej właściwych proporcji.

Pokonać opadanie i grawitację

Z wiekiem rysy twarzy mogą się jednak znacząco zmienić. Wpływają na to zachodzące procesy starzenia się, jak również działające prawa grawitacji. Łagodne łuki zanikają, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe i opadają policzki, przez co zaburza się idealnie zarysowana linia podbródka. Twarz w dolnej części zdaje się być optycznie szersza przez tworzenie się nawisów skórnych w postaci tzw. chomików. Skóra staje się wiotka, a Trójkąt młodości się odwraca. Twarz wygląda na starszą, zmęczoną i zdecydowanie mniej atrakcyjną. Sposobem by przywrócić utracony kształt jest wolumetria. Jej zadaniem jest modelowanie twarzy poprzez nadanie objętości w wybranych obszarach, które sprawią lekkie uniesienie tkanek. Takie liftingujące działanie sprawi, że skóra odzyska młodzieńcze napięcie i jędrność, a linia żuchwy ostrość. Zabieg kompleksowo rozwiązuje problem dojrzałej, opadającej skóry i tkanek. W bezpieczny i komfortowy dla pacjenta sposób błyskawicznie odejmuje lat oraz, co najważniejsze, zdecydowanie poprawia nastrój. Po wyjściu z gabinetu można powrócić do codziennych aktywności ze świadomością ładniejszego i młodszego ‘ja’…

Preparaty służące wolumetrii są w odpowiedni sposób komponowane do tego specjalnego zadania. Ważny jest ich wybór i sposób podania, gdyż od tego zależy rezultat zabiegu oraz długość jego utrzymywania. Procedura wymaga zmysłu artystycznego i wyczucia smaku, zwłaszcza że modelowanie owalu twarzy w znaczący sposób przekłada się na nasz ogólny wygląd. Warto wybrać dobrego specjalistę, pracującego na sprawdzonych i bezpiecznych preparatach.

Komentarze
Polecane artykuły

Półroczny urodowy biznes plan

„Nie od razu Kraków zbudowano”- to powiedzenie należałoby skierować do wszystkich pań, które wczoraj wpadły na pomysł podkreślenia urody czy likwidacji mankamentu estetycznego, a efektem chciałyby się cieszyć już jutro. Satysfakcjonujące rezultaty wymagają jednak systematyki oraz czasu… Warto sobie stworzyć taki sześciomiesięczny urodowy biznes plan i się go trzymać :) Efekty będą zdecydowanie lepsze i z pewnością trwalsze.

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi.  Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czytaj więcej

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych. 

Czytaj więcej

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach kości policzkowych, skroni, obszaru nosowo-wargowego i ust. W efekcie twarz traci swój miękki owal, rysy wyostrzają się, a skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę, wiotczeje. Pomoc? To wolumetria. 

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl