fb

Poradnik +40 – jak opanować turbo starzenie?

„Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień” – masz tak? To może oznaczać, że do tej pory niezbyt sumiennie przykładałaś się do pielęgnacji, a szkoda. Twój wygląd po czterdziestych urodzinach zależy od dotychczasowych starań. Jeśli odpowiednio wcześnie postawiłaś na profilaktykę, teraz wystarczą zabiegi, które podtrzymają dobry wygląd. Jeśli po raz pierwszy masz kontakt z medycyną estetyczną… to wpierw należy odbudować, to co przez lata straciłaś.

Kontroluj i dopieszczaj

Dbasz o skórę od lat, dlatego po czterdziestce zauważysz, że zmiany związane z procesem starzenia zaczynają zachodzić szybciej. Statystycznie ilość kwasu hialuronowego w skórze jest o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa, słabną mięśnie, zanika tkanka tłuszczowa, następuje remodeling kostny. Oczywiście, korzystając regularnie z gabinetu medycyny estetycznej wszystkie ubytki (kwasu hialuronowego, kolagenu) były regularnie uzupełniane, dzięki czemu wyglądasz dziś młodziej niż rówieśniczki :) Wskazane są zabiegi stymulujące odbudowę skóry – w tym wieku jeszcze to możliwe. Warto powalczyć o nowe włókna kolagenowe i elastyny – to inwestycja w przyszłość. Skorzystaj:

- nawilżanie i ujędrnianie skóry – w tym mistrzem jest Restylane Skinboosters – długotrwale nawilży, wygładzi i odmłodzi skórę. Zabieg ma również klinicznie udowodnione pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Po 40 r. ż. odpowiednie zabezpieczenie należy się również twojej szyi, dekoltowi i dłoniom – pamiętaj, skóra dobrze nawilżona dłużej opiera się starzeniu :) 
- osocze bogatopłytkowe – czyli wykorzystanie potencjału, który masz we krwi. Wampirzy lifting polega na podaniu zawartych w Twojej krwi czynników wzrostu, które powodują intensywną regenerację i przeciwdziałają większości czynników wpływających na starzenie się skóry.
- odbudowa – zachodzące zmiany mogą prowadzić do ubytków objętości w okolicach skroni, policzków, brody – by je odbudować należy zastosować kwas hialuronowy lub L- polimlekowy. Ten pierwszy błyskawicznie i widocznie przywróci prawidłowe proporcje. Kwas L-polimlekowy działa stymulująco, odbudowując włókna kolagenowe zapewni wypełnienie objętości i poprawę gęstości skóry. Jest to dyskretna metoda – efekty narastają stopniowo, optymalne widoczne są po 4-6 tygodniach.

Napraw i otocz troską

Po czterdziestce część zmian, które zaszły na skutek starzenia czy działania niekorzystnych czynników (słońce, dym papierosowy) jest nie do usunięcia. Właściwa pielęgnacja to praktycznie +20. Teraz lekarz skupi się na odbudowie i podtrzymaniu. To wpłynie na większą częstotliwość (niż panie, które dbają o skórę od lat) i niestety fundusze :) Skórę należy odpowiednio nawilżyć, zmarszczki wypełnić, uruchomić procesy regeneracyjne. Szczęśliwie, nie wszystko stracone, należy tylko uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie stosować do zaleceń lekarz. Wachlarz zabiegów szczęśliwie jest spory  Oprócz zabiegów podtrzymujących i dopieszczających wymienionych powyżej lekarze często dodają:

- laser frakcyjny CO2 – to odmładzanie przez dziurkowanie. Uszkadzając skórę w sposób kontrolowany, uruchamia procesy regeneracyjne, stymulując ją do produkcji kolagenu. Po zabiegu skóra staje się zagęszczona, napięta i wyraźnie odświeżona.
- wypełnianie zmarszczek – brak właściwiej troski o skórę często powoduje, że na twarzy pojawiają się linie zwane zmarszczkami. Są to m.in. bruzdy nosowo-wargowe biegnące od skrzydełka nosa w dół do kącików zewnętrznych ust, linie marionetki – czyli pionowe ubytki od kącików ust w dół (wokół brody). Wypełnienie polega na iniekcji kwasu hialuronowego, który uniesie zmarszczkę i nawilży skórę w miejscu podania.
- soft-lifting - zabieg ten umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy w czasie jednej sesji zabiegowej, a nie tylko wybranego jej fragmentu. Jednocześnie poprawia nawilżenie tkanek, pozwala zapobiegać i/lub korygować powstawanie zmarszczek i przywraca naturalny owal twarzy.
Kolejny raz sprawdza się dewiza, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku medycyny estetycznej oznacza to również taniej i szybciej… Po czterdziestce lekarz medycyny estetycznej staje się Twoim sojusznikiem, by długo i dobrze wyglądać:)

Już wkrótce artykuł: Jak dbać o skórę po 50 roku życia.

Bądźcie z nami!

Komentarze
Polecane artykuły

Jak olśnić spojrzeniem? Stop zmęczonym oczom!

„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.

Czytaj więcej

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Czytaj więcej

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Witaminy dla pięknego wyglądu

Witaminy odgrywają istotną rolę w prawidłowym wyglądzie skóry. Sprzyjają w utrzymaniu właściwego pH, tworzeniu kolagenu, zdolnościach regeneracji. Ich niedobór przekłada się na gorszy stan skóry, która staje się przesuszona, wiotka, pojawiają się zmarszczki oraz stany zapalne. Jak poznać, której witaminy nam brakuje i gdzie jej szukać? Poniżej przedstawiamy skrót najważniejszych informacji.

Czytaj więcej

Piękno bierze się ze zdrowia

Badanie profilaktyczne – często termin mylnie rozumiany. Kojarzony z badaniami przesiewowymi lub tymi na wyraźne zalecenie lekarza. A prawdą jest, że ich wykonanie we właściwym czasie to przede wszystkim nasz obowiązek i zarazem święty spokój. Dzięki nim nie przeoczysz drobnych problemów ze zdrowiem i zadziałasz zanim staną się poważne. 

Czytaj więcej

Dłonie pod specjalnym nadzorem

Dłonie wymagają szczególnej ochrony, ponieważ niemalże przez całą dobę narażone są na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Przez nie skóra staje się szorstka i odwodniona, czasami także zaczerwieniona lub boleśnie podrażniona. Nieprzyjemnym efektom możemy skutecznie zapobiec stosując kilka sprawdzonych sposobów. 

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl