fb

Pora roku a operacja plastyczna

Operacja plastyczna to poważna decyzja, czasem podejmowana latami. Wymaga zdobycia informacji o zabiegu i lekarzu,  organizacji czasu potrzebnego na rekonwalescencję i funduszy. Nie rzadko też odwagi. Co jest jeszcze ważne decydując się na operacje i dlaczego operacje wykonywane w okresie około zimowym cieszą się takim powodzeniem?

Takie różne a takie same

Wiele jest przyczyn, dla których pacjenci decydują się na operacje plastyczne. Część wiedziona kompleksami, część zmianami zachodzącymi w trakcie starzenia czy wynikającymi ze zmiany wagi. Jedno jest pewne: oczekiwania. Chcemy po zabiegach wyglądać lepiej, ładniej, a często i młodziej. Kalkulując „za i przeciw” oprócz wyboru kliniki, lekarza, sprawdzenia przeciwskazań czy możliwych powikłań (czyli rzeczy związanych z przeprowadzeniem operacji), należy zwrócić uwagę na dodatkowy czynnik, jakim jest pora roku.

Dlaczego pora roku jest tak ważna?

Chirurdzy plastycy podkreślają, że zabiegi wykonywać można przez cały rok. Niemniej jednak są pewne następstwa zabiegu, które wykluczają podejmowanie pewnych aktywności. Chodzi o generalne osłabienie organizmu, który po operacji powinien dojść do siebie oraz czas wymagany na gojenie się blizn. Pierwsze cztery, a niektórzy podają, że sześć miesięcy to szczególnie ważny czas na rekonwalescencję, dlatego w tym okresie należy zrezygnować z wakacji w gorącym klimacie czy wyjazdu w góry. Opalanie, solarium, sauna to przyjemności, które pacjenci powinni bezwzględnie odłożyć na później. Planując operacje warto spojrzeć w niedaleką przyszłość, upewnić się czy nie czekają nas wyjazdy na urlop czy ferie. Zależy nam przecież na szybkim powrocie do formy.

Pod osłoną pory roku

Dla niektórych ogromnie ważna przy podjęciu decyzji jest możliwość przyzwyczajania otoczenia do zmian. Okres około zimowy pozwala się ukryć pod obszernym ubraniem, dzięki czemu wiosenna odsłona nie jest dużym zaskoczeniem. Operacje modelujące czy korygujące sylwetkę często wymagają noszenia specjalnego stroju uciskowego przez kilka tygodni, podobnie zalecana jest właściwa bielizna po powiększaniu piersi – swetry, płaszcze, chusty sprzyjają kamuflażowi. Pora roku nie dyskwalifikuje zabiegów, lecz decydując się na operację warto się do niej właściwie przygotować. Dać sobie czas na poznanie i zakochanie się w nowym wyglądzie. Wydaje się, że długie zimowe wieczory są do tego stworzone :)

 

Komentarze
Polecane artykuły

Poradnik +40 – jak opanować turbo starzenie?

„Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień” – masz tak? To może oznaczać, że do tej pory niezbyt sumiennie przykładałaś się do pielęgnacji, a szkoda. Twój wygląd po czterdziestych urodzinach zależy od dotychczasowych starań. Jeśli odpowiednio wcześnie postawiłaś na profilaktykę, teraz wystarczą zabiegi, które podtrzymają dobry wygląd. Jeśli po raz pierwszy masz kontakt z medycyną estetyczną… to wpierw należy odbudować, to co przez lata straciłaś.

Czytaj więcej

Jak olśnić spojrzeniem? Stop zmęczonym oczom!

„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.

Czytaj więcej

Nos do poprawki. Jaki zabieg wybrać?

Wygląd nosa dla wielu osób stanowi przyczynę kompleksu. Asymetria, garbek, nierówność grzbietu, opadający czubek czy stan po urazie to najczęściej zgłaszane mankamenty. Ich usuniecie kojarzy się wyłącznie z operacją plastyczną i dłuższym wyłączeniem z codziennych aktywności. Podczas gdy wiele z nich może być zlikwidowane małoinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Czytaj więcej

Piękne, lśniące włosy? Możesz je mieć!

Długie, krótkie, rude, blond, proste czy kręcone?? Najważniejsze by były lśniące, gładkie i zadbane. Mowa oczywiście o włosach, które niezależnie od obowiązującej mody, gdy są pełne połysku i witalności podkreślają kobiecość. Żółta kartka za suche, zniszczone i siwe.

Czytaj więcej

Modelowanie ciała bez siłowni? Da się!

Szczupła, zadbana sylwetka nie tylko jest zdrowsza dla organizmu, ale również od kilku lat modna. Atrakcyjny wygląd, niezależnie od wieku, to wysportowana i zgrabna figura. Zbędne kilogramy oprócz obciążenia dla organizmu i zwiększenia ryzyka chorób, oznaczają dodatkowe lata. Zatem prawidłowa waga to kwestia i zdrowia, i wyglądu. Co zrobić, by ją mieć?

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl