fb

Piękno dzięki nauce - Międzynarodowy Kongres w Sztokholmie

W dniach od 26 do 28 maja w Sztokholmie odbył się po raz 12  Międzynarodowy Kongres Beauty Through Science. Po raz pierwszy odbył się w  Akademikliniken – obecnie największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Skandynawii. Prezesem kongresu jest Doktor Per Heden – światowej sławy chirurg plastyk, współwłaściciel i dyrektor Akademikliniken. Znany jest również z udziału w ogólnoświatowej kampanii firmy Galderma, właściciela marki Restylane „Rzeczywiste Rezultaty”.

Początkowo kongres koncentrował się na chirurgii implantów piersi, ale w związku z szerokim odzewem i zainteresowaniem stopniowo poszerzał zakres poruszanych zagadnień. Od 2015 zmieniono formułę, która obecnie zawiera dwie równoległe sesje: z chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Dziś to jedno z największych sympozjów medycyny estetycznej w Europie Północnej – w tym roku udział wzięło ponad 600 lekarzy z ponad 50 krajów.

Kongres oraz jego program naukowy daje wyjątkową możliwość szerszego spojrzenia zarówno na medycynę estetyczną, jak i chirurgię plastyczną. Obie te dziedziny starają się wzajemnie uzupełniać – tak by rezultaty estetyczne były jak najlepsze, z zachowaniem minimalnej ingerencji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sesja, gdzie przedstawiciele obu dziedzin proponowali rozwiązania estetyczne konkretnych przypadków medycznych, a o ich atrakcyjności decydowały głosy znajdujących się na sali lekarzy. Wnioski czasami okazywały się zaskakujące.

Ta konferencja to nowe spojrzenie na piękno. A wszystko w otoczeniu przyrody i architektury fascynującego Sztokholmu, który na wiosnę podobno zachwyca najbardziej :)

07.06.2016
Komentarze
Polecane artykuły

Piękno na krańcach świata

Co kraj to obyczaj. Co kraj to inne podejście do pielęgnacji. Będąc nadal w temacie wakacyjnym przedstawiamy Wam przewodnik turystyczny śladami zabiegów pielęgnacyjnych. Zobaczcie w czym specjalizują się wybrane kraje czy regiony – może skusicie się na egzotyczną podróż by skorzystać z propozycji? :) 

Czytaj więcej

Co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

75 lat – tyle trwało prawdopodobnie najdłuższe badanie życia dorosłych ludzi. Kolejne pokolenia naukowców z Harvardu śledziło losy 724 mężczyzn, włączonych do badania w wieku 19 lat. Co dwa lata, od 1938 roku, badacze rozmawiali z uczestnikami, pytając ich o pracę, rodzinę i zdrowie. To ekstremalnie rzadkie, z uwagi na długi okres, badanie dało możliwość uzyskania odpowiedzi na fundamentalne pytanie: co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

Czytaj więcej

Ogólnoświatowy Kongres IMCAS, Paryż, 28-31 stycznia 2016

W dniach 28-31 stycznia po raz 18 odbył się w Paryżu Ogólnoświatowy Kongres IMCAS (International Master Course on Aging Skin). To jeden z większych kongresów medycyny estetycznej na świecie. Setki godzin wysokiej jakości  sesji naukowych obejmujących wszystkie najważniejsze procedury w medycynie estetycznej zachęcają do uczestnictwa lekarzy z całego świata. W tegorocznym Kongresie wzięło udział ponad 6000 uczestników.

Czytaj więcej

XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Jubileuszowy XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbył się w dniach 2-4 października 2015 tradycyjnie już w hotelu Hilton w Warszawie. Kongres zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń w swojej dziedzinie w Europie i co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl