fb

Ogólnoświatowy Kongres IMCAS, Paryż, 28-31 stycznia 2016

W dniach 28-31 stycznia po raz 18 odbył się w Paryżu Ogólnoświatowy Kongres IMCAS (International Master Course on Aging Skin). To jeden z większych kongresów medycyny estetycznej na świecie. Setki godzin wysokiej jakości  sesji naukowych obejmujących wszystkie najważniejsze procedury w medycynie estetycznej zachęcają do uczestnictwa lekarzy z całego świata. W tegorocznym Kongresie wzięło udział ponad 6000 uczestników.

IMCAS daje narzędzia potrzebne do poprawy praktyki oraz umożliwia zwiększenie arsenału procedur, dzięki czemu lekarze mają możliwość zaoferować więcej swoim pacjentom.Kongres jest atrakcyjną formą kształcenia dla lekarzy wielu profesji, w tym: dermatologów, chirurgów plastycznych, okulistów, otorynolaryngologów, chirurgów szczękowo-twarzowych , ginekologów oraz lekarzy estetycznych.


450 ekspertów z całego świata przekazywało wiedzę na temat inwazyjnych i minimalnie inwazyjnych zabiegów estetycznych. Dodatkowo przeprowadzane badania na zwłokach obok żywych demonstracji stanowiły różnorodną ofertę dla uczestników, którzy sami konstruowali swój indywidualny program szkoleniowy. Nie zabrakło też prezentacji nowych produktów, omówienia aktualnych trendów rynkowych i nowych metod zabiegów estetycznych.
Firma farmaceutyczna Galderma właściciel marki Restylane i Emervel była głównym, Diamentowym sponsorem. Kongres tradycyjnie był świetnie przygotowany i przeprowadzony, a poza niezwykle wysokim poziomem naukowym, Paryż czarował swą magiczną atmosferą.

03.02.2016
Komentarze
Polecane artykuły

Romantyczne walentynki? Mamy 5 pomysłów!

Amerykańska tradycja na dobre zagościła w Polsce. Ponad 60% Polaków chce wziąć czynny udział w obchodzie tego święta zakochanych. Zresztą trudno się oprzeć...Sklepy i galerie przyozdabiane są czerwonymi serduszkami, wszechobecne są amorki, kwiaciarnie pękają od nadmiaru róż. W radiu miłosne ballady, a w telewizji zapowiedzi romantycznych filmów. Jak sprawić by ten dzień był wyjątkowy? Przełam szablony i postaw na oryginalność!

Czytaj więcej

XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Jubileuszowy XV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbył się w dniach 2-4 października 2015 tradycyjnie już w hotelu Hilton w Warszawie. Kongres zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń w swojej dziedzinie w Europie i co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciwstarzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i ideą dobrostanu psychofizycznego.

Czytaj więcej

Zanim wybierzesz lekarza, bądź jak James Bond!

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz większa jest świadomość i potrzeba zadbanego wyglądu. Pacjenci wiedzą również, że medycyna estetyczna to przede wszystkim profilaktyka i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu oraz jego konsekwencjom. Wyposażeni w taką wiedzę ruszają po pomoc. I tu pojawia się pytanie: do kogo się udać, w czyje ręce się oddać?

Czytaj więcej

Czym jest medycyna estetyczna?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, a tym samym nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl