fb

Odnowa ciała

Życie pełne stresu, brak czasu na aktywność fizyczną i odpowiednią dietę negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Z upływem czasu coraz bardziej widać zmęczenie na twarzy – uwidaczniają się zmarszczki, skóra traci jędrność. Upływowi czasu poddaje się całe ciało, pojawiają się cellulit i przebarwienia skórne, brak mu elastyczności i blasku.

Naturalne piękno nie jest dane na zawsze, wymaga dokładnej i systematycznej troski. Codzienna pielęgnacja ciała odpowiednio dobranymi kosmetykami, aktywność fizyczna, zdrowa dieta i dobry sen potrafią wiele zdziałać. W dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać te wszystkie składniki na wysokim poziomie, z czego zdaje sobie sprawę świat współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej. Korzystanie z zabiegów wspomagających naturalną urodę nikogo już nie dziwi – świadczy o świadomej i profesjonalnej pielęgnacji ciała. Rewitalizacja całego ciała może odbywać się bez użycia skalpela – pacjenci mają do wyboru całą gamę bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, które szybko i skutecznie pozwolą im osiągnąć oczekiwany efekt.

Mezoterapia zawsze i wszędzie

Mezoterapia to jeden z najbardziej znanych i popularnych zabiegów medycyny estetycznej, dający natychmiastowe efekty. Polega na ostrzykiwaniu skóry przy użyciu bardzo cienkich igieł zawierających odżywcze koktajle, dlatego też zaleca się ją osobom, które potrzebują głębokiego nawilżania skóry twarzy – dostępne na rynku kremy nie zapewnią takich rezultatów. Jedną z metod jest mezoterapia kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu – odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, a także jej nawodnienie. Wstrzyknięcie substancji pod skórę powoduje jej natychmiastowe nawilżenie, zwiększenie elastyczności oraz wypełnienie drobnych zmarszczek, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu pełny efekt zabiegu jest widoczny po około 3 tygodniach. Kwas hialuronowy jest substancją do zadań specjalnych – można nim wypełnić zmarszczki, a także powiększyć usta bez chirurgicznej ingerencji w organizm, a rezultaty są natychmiastowe.

Najnowszą formą mezoterapii jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – niekiedy traktowana jako odpowiedź na współczesne poszukiwanie eliksiru młodości. Metoda ta również opiera się na naturalnych składnikach – pod skórę wstrzykiwane jest osocze bogatopłytkowe PRP wytwarzane z krwi pobranej od pacjenta. Preparat zawiera czynniki wzrostu, które stymulują działanie procesów naprawczych organizmu – w miejscu nakłucia organizm dostaje sygnał do rozpoczęcia naprawy danego obszaru na takiej samej zasadzie, jak podczas skaleczenia. Procesy zachodzące w ciele prowadzą do odnawiania i odmładzania skóry. Stosowanie osocza bogatopłytkowego uważane jest za jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod rewitalizujących skórę.

Laser też odmładza

Czasy, gdy działanie lasera wykorzystywano tylko do trwałej depilacji zbędnego owłosienia odeszły w zapomnienie – dziś jest stosowany jako rozwiązanie szeregu kosmetycznych problemów. Lifting twarzy bez skalpela jest możliwy dzięki działaniu lasera frakcyjnego CO2 – jakość rezultatów jest na  poziomie drobnych zabiegów chirurgicznych. Ten rodzaj zabiegu pozwala nie tylko odmłodzić skórę i przywrócić jej utraconą elastyczność, ale również doskonale usuwa zmarszczki wokół oczu. Jego działanie polega na wytwarzaniu w skórze właściwej niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń, gdy rozszczepiona wiązka lasera naświetla wybrany obszar ciała, pozwalając na objęcie zabiegiem tylko wybranych obszarów i aktywację procesów zachodzących w strefach miktotermalnych, co przyspiesza gojenie i wspomaga syntezę kolagenu. Efekty jego działania są widoczne po około 14 dniach.

Moc światła LED

Lampy LED emitujące monochromatyczne światło o różnej długości fal znalazły szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetologii – pozwalają uporać się z wieloma problemami, jak zwiotczała skóra, rozstępy, trądzik, ale również okresowa, jesienno-zimowa depresja. To jedna z najmniej inwazyjnych metod pozwalających na pełną rewitalizację ciała. Światło skierowane na skórę pobudza komórki energetyczne, co powoduje pobudzenie tkanek i ich przebudowę. Efektem jest stymulacja produkcji kolagenu, ale również wzrost właściwości immunologicznych organizmu, czyli zwiększenie się jego odporności. 

Działanie lamp LED na ludzki organizm jest potężne – w zależności od długości światła można leczyć różne dolegliwości skórne. Standardowo zabieg polega na kierowaniu światła lampy na dany obszar skóry – w razie konieczności objęcia procedurą większej części ciała konieczne jest przesunięcie lampy. Nieustanne ustawianie lampy nie ma wpływu na jakość zabiegu, natomiast wymusza to, że jednorazowy obszar zabiegowy jest niewielki. Ze względu na różnorodne zastosowanie terapii światłem stworzono specjalne łóżko LED pozwalające na poddanie zabiegowi całego ciała pacjenta podczas jednej sesji. Dodatkową zaletą jest to, że w tym samym czasie można działać na różne części ciała różnymi długościami światła. Ten nowoczesny sprzęt jest prawdziwą perłą wśród aparatury wykorzystywanej w medycynie estetycznej. W Europie posiada je tylko jeden ośrodek – Instytut Zdrowia i Urody Aspazja z Poznania

Przepis na sukces

Medycyna estetyczna w połączeniu z kosmetologią oferują wiele zabiegów, których celem jest pełna rewitalizacja całego ciała. Większość z nich skierowana jest na konkretne obszary skóry – jeśli zależy nam na całościowym podejściu do odnowy organizmu, należy łączyć ze sobą różne zabiegi. Naukowcy nie od dziś twierdzą, że najlepsze efekty daje synergiczne działanie. Połączenie zabiegów mezoterapii czy przy użyciu lasera frakcyjnego z działaniem światła LED pozwala na kompleksową poprawę kondycji ciała. 

Artykuł przygotowany przez lek. med. Przemysława Trzeciaka

ASPAZJA - Instytut Zdrowia i Urody
ul. Wichrowa 18
60-449 Poznań
telefon: 61 8 407 488
www.aspazja.pl
facebook.com/InstytutAspazja

Komentarze
Polecane artykuły

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Czytaj więcej

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Zanim wybierzesz lekarza, bądź jak James Bond!

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz większa jest świadomość i potrzeba zadbanego wyglądu. Pacjenci wiedzą również, że medycyna estetyczna to przede wszystkim profilaktyka i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu oraz jego konsekwencjom. Wyposażeni w taką wiedzę ruszają po pomoc. I tu pojawia się pytanie: do kogo się udać, w czyje ręce się oddać?

Czytaj więcej

Eliksir młodości

Podejście do starzenia się w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Pojęcie ‘starzejmy się z godnością’ coraz częściej oznacza szczególne dbanie o zdrowie i wygląd niż godzenie się na zachodzące w organizmie zmiany. Żyjemy dłużej i aktywniej dlatego chcemy by nasza powierzchowność odpowiadała młodszemu, wewnętrznemu stanu ducha. Ale czy faktycznie możemy oszukać geny? 

Czytaj więcej

Nie bój się medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych i małoinwazycjnych procedurach. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Często nie pozostawiają żadnego zdradliwego śladu i od razu pozwalają na powrót do codziennych aktywności. 

Czytaj więcej

Mezoterapia – Zastrzyk młodości

Piękne, atrakcyjne ciało, to marzenie niejednych z nas. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też coraz więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji i dbałości o to, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Stosujemy w tym celu różne diety, ćwiczymy, korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków. Ale czasem to nie wystarczy…

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl