fb

Nos do poprawki. Jaki zabieg wybrać?

Wygląd nosa dla wielu osób stanowi przyczynę kompleksu. Asymetria, garbek, nierówność grzbietu, opadający czubek czy stan po urazie to najczęściej zgłaszane mankamenty. Ich usuniecie kojarzy się wyłącznie z operacją plastyczną i dłuższym wyłączeniem z codziennych aktywności. Podczas gdy wiele z nich może być zlikwidowane małoinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Jedno jest pewne. Zdecydowanie większą ilość niedoskonałości z powodzeniem można usunąć. Jak podają amerykańscy badacze, korekta nosa wpływa na znaczącą poprawę samooceny, również w zakresie postrzegania własnego ciała. Pozostaje pytanie: kiedy chirurg, a kiedy lekarz medycyny estetycznej? Różnice są znaczące.

Bezoperacyjna korekcja nosa – natychmiastowy efekt

Ten małoinwazyjny zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej, wykorzystując właściwości kwasu hialuronowego. Procedura nie wymaga znieczulenia (wrażliwy pacjent zawsze może poprosić o posmarowanie miejsca iniekcji znieczulającym kremem), trwa około 30 minut i właściwie nie pozostawia śladów. Czasem pojawić się może drobny siniak, który w ciągu paru dni zniknie. Zabieg nie wymaga urlopu czy nieobecności w pracy, praktycznie po wyjściu z gabinetu pacjent wraca do swych codziennych aktywności. Efekty można obserwować od razu i utrzymują się około roku. To doskonałe rozwiązanie dla osób niewymagających interwencji chirurgicznej. Procedura ma jednak swoje ograniczenia – nie jest lekarstwem na wszystkie mankamenty.

Kiedy kwas hialuronowy?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosuje się w przypadku drobnych asymetrii, zaburzonych proporcji, nierówności grzbietu, ubytków czy garba. Po zabiegu nos wygląda młodziej, zyskuje również wygląd całej twarzy.

Chirurgiczna korekcja nosa – długotrwały efekt

W przypadku poważniejszych niedoskonałości wymagana jest interwencja chirurga plastyka. Operacja wykonywana jest w narkozie, trwa od 2 do 4 godzin, a rekonwalescencja zajmuje 2-3 tygodnie. Jako że procedura wyłącza na jakiś czas z życia choćby zawodowego, warto ją odpowiednio wcześniej zaplanować (część osób decyduje się na zabieg w wakacje). Hospitalizacja nie przekracza dwóch dni, a w pierwszym tygodniu można wyjść na spacer. Po operacji występuje obrzęk i zasinienie oraz utrudnione oddychanie – z uwagi na występujący nieżyt nosa. Zalecany jest spokojny tryb życia, natomiast ćwiczenia fizyczne są zakazane z uwagi na ryzyko urazu.

Kiedy skalpel?

Operacja plastyczna najczęściej ma na celu zmniejszenie, zwężenie i wyprostowanie nosa, podniesienie czy wymodelowanie jego koniuszka, usunięcie garba lub korekcji skrzydełek nosa. Często wykonuje się ją z uwagi na przebyty uraz, poprawiając jednocześnie funkcjonalność nosa – likwidując wrodzone lub nabyte zniekształcenie, z uwzględnieniem jego drożności, np. prawidłowe ustawienie przegrody nosowej.
Medycyna estetyczna przy pomocy kwasu hialuronowego otworzyła nowe możliwości korekty nosa. Bezpieczny, małoinwazyjny, szybki zabieg z błyskawicznym efektem to rozwiązanie, z którego korzysta coraz większe grono pacjentów. Operacja plastyczna, choć zyskała ciekawą alternatywę, cieszy się nadal olbrzymim zainteresowaniem, gdyż w wielu wskazaniach nadal jest jedyną opcją.

 

Komentarze
Polecane artykuły

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Czytaj więcej

Wakacyjne (niechciane) pamiątki

To, czego mamy aż nadto w wakacje czyli słońce, wiatr czy woda pozostawiają ślad na naszej skórze. Gdy zejdzie upragniona opalenizna, można ocenić straty. Często wymagana jest regeneracja i pomoc specjalisty. Sprawdź, czego potrzebuje nasza skóra po słonecznym lecie i jak możemy pomóc jej w powrocie do zadbanego wyglądu?

Czytaj więcej

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi.  Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl