fb

Nie bój się medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych i małoinwazycjnych procedurach. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Często nie pozostawiają żadnego zdradliwego śladu i od razu pozwalają na powrót do codziennych aktywności. 

Medycyna estetyczna to nowy wymiar dbania o siebie. Zabiegi często nazywane lunchowymi z uwagi na krótki czas, potrzebny do ich przeprowadzenia, mają za sobą solidne badnia kliniczne. Najlepsze preparaty i urządzenia wykorzystywane do zabiegów są doskonale przebadane i bezpieczne. Skąd więc obawa przed skorzystaniem z zabiegów, których zadaniem jest naturalne spowolnienie efektów starzenia? Przedstawiamy najczęstsze obiekcje pacjentek:

Nie chcę mieć przerysowanej, karykaturalnej twarzy!

Obawa może być uzasadniona, patrząc na niektóre celebrytki czy kobiety na ulicy. Ale coraz więcej jest też osób, które korzystają z zabiegów i wyglądają świetnie! Zadaniem medycyny estetycznej jest naturalne podkreślanie urody bez efektu sztuczności - i takie wzory propagują najlepsze gabinety i specjaliści. Zabiegi mają poprawić wygląd, nie zmieniając wyrazu i cech  twarzy, a dobry lekarz woli czasami zaaplikować mniejszą dawkę preparatu i potem ewentualnie go dodać, niż przesadzić. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego lekarza. Warto dowiedzieć się więcej o specjaliście, do którego się wybieramy, poczytać opinie czy podpytać znajome – bo najlepszą reklamą, jest zadowolona i pięknie wyglądająca  koleżanka.

Boję się bólu…

To naturalne bać się czegoś, czego nie znamy. Ale najlepsze firmy produkujące preparaty, mając na uwadze komfort pacjenta, wprowadziły do wypełniaczy dodatek lidokainy – czyli środka znieczulającego. Zawiera go między innymi cała linia produktów Restylane. To zdecydowanie redukuje ból w trakcie zabiegu, a jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwa, dodatkowo możesz poprosić o wcześniejsze posmarowanie skóry maścią znieczulającą. Czasem może się zdarzyć, że będziesz odczuwać delikatną tkliwość w miejscu podania produktu, to naturalne i potrwa tylko kilka dni. 

Czy wykorzystywane produkty są bezpieczne?

Na rynku jest dostępna duża ilość preparatów, dlatego ważne jest upewnienie się, na jakich pracuje lekarz, do którego się wybieramy. Z kwasów hialuronowych najlepiej przebadane są produkty Restylane – posiadają ponad 75 badań klinicznych. Zawierają kwas hialuronowy w 99% identyczny z tym produkowanym przez organizm ludzki. Dzięki temu, że produkty są biozgodne, nie powodują uczuleń i nie wymagają żadnych prób alergicznych. 

Czy po zabiegu nie pozostaną trwałe ślady?

Zdecydowanie nie! Podczas iniekcji kwasu hialuronowego czy L-polimlekowego wykorzystywane są najczęściej cienkie igły, po których znaku nie będziesz widziała, już kilkanaście, a maksymalnie kilkadziesiąt minut po zabiegu. Czasem zabieg wykonywany jest przy pomocy kaniuli – czyli takiej tępo zakończonej igły, która minimalizuje ryzyko powstania siniaka. Ślady mogą powstać po zabiegach laserowych i są one ich naturalnym następstwem. Należy się do nich odpowiednio przygotować – planując sobie dni bez szczególnych wyjść czy wizyty dalekiej rodziny.  Podczas konsultacji lekarz powinien Cię poinformować, jaki czas po zabiegu skóra może być zaczerwieniona czy obrzęknięta.

Ważne wskazówki:

Zanim zdecydujesz się na zabieg, zwróć szczególną uwagę na kilka istotnych elementów:

- czy zabieg wykonuje lekarz? Tylko on będzie mógł i umiał Ci pomóc w przypadku powikłania, które może się pojawić po każdym zabiegu. To jest medycyna, a pacjent to żywy organizm, który zdarza się, że niestandardowo zareaguje na  dany preparat czy metodę.

- jakich preparatów używa lekarz? Oddajesz w jego ręce swoją twarz, czyli wizytówkę każdej kobiety. Ważne, żeby pracował na sprawdzonych i bezpiecznych produktach.

- zasięgnij opinii o specjaliście. Nikt nie chce być królikiem doświadczalnym osoby o małym doświadczeniu. Zabiegi mają podkreślić Twoje piękno i naturalne rysy!

 

Komentarze
Polecane artykuły

Skąd się biorą zmarszczki?

Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :) 

Czytaj więcej

Zanim wybierzesz lekarza, bądź jak James Bond!

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz większa jest świadomość i potrzeba zadbanego wyglądu. Pacjenci wiedzą również, że medycyna estetyczna to przede wszystkim profilaktyka i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu oraz jego konsekwencjom. Wyposażeni w taką wiedzę ruszają po pomoc. I tu pojawia się pytanie: do kogo się udać, w czyje ręce się oddać?

Czytaj więcej

Eliksir młodości

Podejście do starzenia się w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Pojęcie ‘starzejmy się z godnością’ coraz częściej oznacza szczególne dbanie o zdrowie i wygląd niż godzenie się na zachodzące w organizmie zmiany. Żyjemy dłużej i aktywniej dlatego chcemy by nasza powierzchowność odpowiadała młodszemu, wewnętrznemu stanu ducha. Ale czy faktycznie możemy oszukać geny? 

Czytaj więcej

Czym jest medycyna estetyczna?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, a tym samym nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl