fb

Nici rewitalizujące PDO

Implantacja (założenie) nici to nowy, coraz bardziej popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej. Rodzajów, długości, grubości i materiałów z których są wykonywane, jest kilka. Różnice dotyczą zarówno możliwości jakie dają, w postaci efektów zabiegów, jak również ceny – bo zasięg jest spory – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za pojedynczą nić. Na które nici się zdecydować i jakich rezultatów się spodziewać?

Nici rewitalizujące PDO

Co to jest nić PDO?

Nić PDO składa się z polidioksanonu, substancji wykorzystywanej od ponad 20 lat w produkcji rozpuszczalnych szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii czy okulistyce. Podanie ich w skórę ma na celu mechaniczne drażnienie i stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Nić po 6-9 miesiącach się rozpuszcza, a w jej miejscu pozostają powstałe przez ten okres nowe włókna kolagenowe.

Dla kogo?

Dla wszystkich osób po 30 roku życia chcących poprawić jakość i napięcie skóry, w sposób dyskretny i długofalowy. Służą zarówno do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, jak również biustu, pośladków, brzucha oraz nóg.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest smarowana kremem znieczulającym, następnie lekarz wprowadza cienką igłę, w które umieszczona jest nić. Procedura jest szybka – w zależności od obszaru i ilości zaimplantowanych nici – może trwać od 20 do 60 minut oraz komfortowa dla pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie, jak również drobne siniaki, ale niedogodności te po pierwsze łatwo zakamuflować makijażem, po drugie w ciągu paru dni samoistnie miną. Pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Efekty zabiegu

Warto pamiętać, że efekt estetyczny jest odsunięty w czasie i często pacjentka może nie widzieć rezultatów bezpośrednio po zabiegu. Po około 10-14 dniach od podania nici rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Dopiero po 6-8 tygodniach pojawiają się efekty stymulacji zainicjowanej obecnością nici w tkankach – zwiększenie napięcia oraz jędrność skóry.

Zalecenia pozabiegowe

 • zrezygnować z sauny, basenu, czy wysiłku fizycznego przez 3-5 dni
 • unikać masażu i innych zabiegów na twarzy przez minimum 7 dni
 • ograniczyć mimikę twarzy, panować nad odruchem ziewania, delikatnie otwierać usta, zrezygnować ze spożywania wielkogabarytowych posiłków (np. jabłek) przez 7-10 dni

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • choroba nowotworowa
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • terapia przeciwzakrzepowa

Nici liftingujące

Co to są nici liftingujące?

To mocne i grube nici wykonane z różnych wchłanialnych materiałów (polikaprolakton, polipropylen, kwas polimlekowy), wielokrotnie wzbogacone w haczyki, wypustki lub stożki. Ich zadaniem jest naprowadzenie opadniętych tkanek na pierwotne położenie oraz stymulacja produkcji własnego kolagenu i elastyny – czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Podanie nici liftingującej wymaga dłuższej rekonwalescencji i jest zdecydowanie droższe niż nici rewitalizującej, ale efektami niektórych zabiegów można się cieszyć około 2-3 lat.

Dla kogo jest zabieg?

Dla osób mających problem z opadaniem tkanek oraz bojących się klasycznego liftingu. Wykorzystywane są do podniesienia brwi, liftingu szyi, poprawy kształtu linii żuchwy i policzków.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 40-60 minut. Przed założeniem nici podaje się znieczulenie miejscowe dla większego komfortu pacjenta. Procedurę wykonuje się przy minimalnej ingerencji, gdyż nici są wprowadzane za pomocą specjalnej igły prowadzącej poprzez punkty wkłucia – nie ma potrzeby nacinania skóry. Po zabiegu występuje zasinienie, obrzęk oraz bolesność obszarów zabiegowych. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Efekty zabiegu

Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu, dzięki mechanicznemu uniesieniu tkanek na niciach. Optymalny efekt w postaci napięcia i uniesienia jest w pełni widoczny po 4-6 tygodniach, kiedy można obserwować rezultaty stymulacji produkcji własnego kolagenu. Nić rozpuszcza się po około 10-12 miesiącach, pozostawiając skórę jędrniejszą i wyraźnie napiętą. U niektórych pacjentów takie rezultaty utrzymują się do 3 lat.

Zalecenia pozabiegowe

 • po zabiegu, w domu niezbędne będą: środek przeciwbólowy, preparat na bazie spirytusu, zimne kompresy, maść heparynowa 
 • do końca dnia po założeniu nici zaleca się przecieranie miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu
 • w ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres
 • przez okres 2-3 dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków oraz poleca się przyjmowanie pokarmów płynnych lub bardzo miękkich
 • w okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność ruchową, unikać wysiłku fizycznego np. fitness
 • w okresie miesiąca nie należy korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli, sauny
 • w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia czy zabiegi śródskórne

Przeciwwskazania do zabiegu

 • nierealne oczekiwania pacjenta
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciężka choroba fizyczna
 • kolagenoza
 • choroba niedokrwienna serca
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • hemofilia
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów)
 • zaburzenia krwi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych
 • ciąża i laktacja
 • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

 

Komentarze
Polecane artykuły

Skąd się biorą zmarszczki?

Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :) 

Czytaj więcej

Półroczny urodowy biznes plan

„Nie od razu Kraków zbudowano”- to powiedzenie należałoby skierować do wszystkich pań, które wczoraj wpadły na pomysł podkreślenia urody czy likwidacji mankamentu estetycznego, a efektem chciałyby się cieszyć już jutro. Satysfakcjonujące rezultaty wymagają jednak systematyki oraz czasu… Warto sobie stworzyć taki sześciomiesięczny urodowy biznes plan i się go trzymać :) Efekty będą zdecydowanie lepsze i z pewnością trwalsze.

Czytaj więcej

Zanim wybierzesz lekarza, bądź jak James Bond!

Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Coraz większa jest świadomość i potrzeba zadbanego wyglądu. Pacjenci wiedzą również, że medycyna estetyczna to przede wszystkim profilaktyka i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu oraz jego konsekwencjom. Wyposażeni w taką wiedzę ruszają po pomoc. I tu pojawia się pytanie: do kogo się udać, w czyje ręce się oddać?

Czytaj więcej

Eliksir młodości

Podejście do starzenia się w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Pojęcie ‘starzejmy się z godnością’ coraz częściej oznacza szczególne dbanie o zdrowie i wygląd niż godzenie się na zachodzące w organizmie zmiany. Żyjemy dłużej i aktywniej dlatego chcemy by nasza powierzchowność odpowiadała młodszemu, wewnętrznemu stanu ducha. Ale czy faktycznie możemy oszukać geny? 

Czytaj więcej

Czym jest medycyna estetyczna?

W ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, a tym samym nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Okazało się, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych.

Czytaj więcej

Mezoterapia – Zastrzyk młodości

Piękne, atrakcyjne ciało, to marzenie niejednych z nas. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też coraz więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji i dbałości o to, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Stosujemy w tym celu różne diety, ćwiczymy, korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków. Ale czasem to nie wystarczy…

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Osocze bogatopłytkowe czyli Wampirzy Lifting

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta, z której przygotowuje się odpowiedni preparat – osocze. Zawarte w nim komórki i czynniki wzrostu stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność.

Czytaj więcej

Soft lifting, totalne odmłodzenie bez skalpela!

Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi.  Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!

Czytaj więcej

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych. 

Czytaj więcej

Wolumetria – skuteczny sposób modelowania owalu twarzy

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko skóra, ale również inne tkanki twarzy. Stopniowo zanika podskórna tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach kości policzkowych, skroni, obszaru nosowo-wargowego i ust. W efekcie twarz traci swój miękki owal, rysy wyostrzają się, a skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę, wiotczeje. Pomoc? To wolumetria. 

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl