fb

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Wiotka, przesuszona skóra oraz zmarszczki

To wina ubywającego z każdym rokiem kwasu hialuronowego. Zawarty w skórze odpowiada za jej jędrność, elastyczność i gładkość. Niestety w okolicach 25 urodzin jego ilość zaczyna spadać, a wraz z tym pogarsza się jakość naszej skóry. Pierwsze tego oznaki można zauważyć na dolnej powiece, której skóra jest wyjątkowo cienka i jako pierwsza wiotczeje. Kolejne zmarszczki najczęściej widoczne są na czole, wokół oczu (tzw. kurze łapki) oraz nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza). Recepta? Zabiegi regenerujące i nawilżające. Młoda skóra podatna jest na wszelkie stymulacje i szybko się przebuduje (laser frakcyjny, mikronakłuwania, RF, osocze bogatopłytkowe). Z kolei w celu zapewnienia dodatkowo jeszcze nawilżenia skóry warto skorzystać z procedury podania kwasu hialuronowego, który długotrwale nawodni skórę, poprawiając jednocześnie jej jędrność i elastyczność (Restylane Skinboosters).

Ubytki objętości

Są wynikiem zmian w tkance tłuszczowej, która jest coraz cieńsza oraz w wyniku grawitacji opada w dół. Niemal całkowicie zanika w okolicy skroni, maleje jej ilość pod oczami i na policzkach. Oczodół staje się coraz większy tworząc zagłębienie zwane doliną łez. Zmiany zachodzą również w obrębie ust. Czerwień wargowa traci wyrazistość oraz wydłuża się warga górna (z uwagi na chowanie się czerwieni wargi do środka ust). Usta tracą podporę, czego wynikiem są opadające kąciki i tworzące się linie marionetek, zagłębień ciągnących się od kącików ust do brody. Zabiegi rekomendowane na te problemy w większości obejmują procedury z użyciem kwasu hialuronowego, który niczym implant przywraca utraconą objętość. Umożliwia odpowiednie wymodelowanie twarzy czy ust, nadając im właściwe, harmonijne proporcje. W zależności od obszaru i problemu wybierany jest produkt o odpowiednich właściwościach, gwarantujący optymalne efekty. Satysfakcjonujące rezultaty zapewnia również kwas L-polimlekowy, który stopniowo odbudowuje utraconą objętość tkanek głębokich, poprzez stymulowanie wytwarzania naturalnego kolagenu.

Opadanie tkanek

Przemieszczająca się tkanka tłuszczowa, zmiany w kośćcu oraz siły grawitacji powodują, że z czasem fałdy skóry zaczynają opadać. Efekt? Nawisy w postaci bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek oraz tzw. chomiki. Chomiki czyli opadające boczne części policzka, które wystają poza prawidłowy kształt twarzy i powodują rozmycie się jej konturu. Inną przyczyną utraty ostrości rysów jest tworzenie się podgardla, które powoduje gładkie przechodzenie twarzy w szyję. Co robić? Lekarz medycyny estetycznej jest w stanie w stopniowy sposób znacznie poprawić wygląd twarzy, najczęściej stosując lifting wolumetryczny. Gęsty, specjalnie do tego przeznaczony kwas hialuronowy uniesie opadające tkanki, zmniejszając widoczne bruzdy. Tworzy nowy stelaż, na którym może się oprzeć skóra, dzięki czemu efekt odmłodnienia jest piorunujący. Twarz wraca do swoich rysów sprzed lat, z zachowaniem naturalnych proporcji.


Kiedy następują powyższe zmiany? Trudno powiedzieć. Zależy to od tempa starzenia się, a jest ono indywidualne. Wpływa na to genetyka oraz tryb życia i sposób odżywiania się. Ważne, by obserwować twarz (mogą nam w tym pomóc wykonywane raz na kilka miesięcy zdjęcia) i zareagować możliwie szybko. Im wcześniej pojawimy się u lekarza medycyny estetycznej tym łatwiej i taniej będzie zatrzymać rozpoczęty proces :)

Komentarze
Polecane artykuły

Sucha skóra – jak się jej pozbyć?

Jędrna, gładka i elastyczna skóra jest symbolem młodości, dobrego samopoczucia i zdrowia. Niestety, każdego dnia odparowuje z niej woda przez co staje się sucha, szorstka, niejednokrotnie zaczerwieniona, a na koniec usiana drobnymi zmarszczkami. To nawracający i uciążliwy problem wielu kobiet oraz mężczyzn. Jak sobie z nią radzić? Zacznijmy od początku.

Czytaj więcej

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Jak określić typ cery i jak o nią dbać?

Zdrowa i piękna cera to obecnie obiekt kultu. Nic tak nie dodaje urody jak zadbana, gładka skóra. Typ skóry może się zmienić kilkukrotnie w ciągu całego życia. Warto więc bacznie ją obserwować i błyskawicznie reagować na zmiany. Podpowiadamy jakie są typy skóry, jak je rozpoznać i jak pielęgnować.

Czytaj więcej

Skąd się biorą zmarszczki?

Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :) 

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Sculptra – powrót do młodości

Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych. 

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl