Piękne, atrakcyjne ciało, to marzenie niejednych z nas. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też coraz więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji i dbałości o to, aby jak najdłużej wyglądać młodo. Stosujemy w tym celu różne diety, ćwiczymy, korzystamy z różnego rodzaju kosmetyków. Ale czasem to nie wystarczy…
Po raz pierwszy metoda mezoterapii w medycynie estetycznej została wykorzystana przez M. Pistora w latach siedemdziesiątych. Wcześniej była przede wszystkim stosowana jako jeden z bardziej skutecznych sposobów walki z: chorobami skóry, dolegliwościami od strony układu oddechowego i bólami o charakterze migrenowym. Wykorzystywano ją również przy zabiegach rehabilitacyjnych, powstawaniu cellulitu i wypadaniu włosów.
Mezoterapia polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek odpowiednich substancji leczniczych lub mieszanek (tzw. koktajli składających się z 3-4 składników) bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub z defektem kosmetycznym. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów poprzez zastosowanie bardzo niskich stężeń i dawek podawanych substancji - podawane są one bowiem dokładnie w odpowiednie miejsca, gdzie mają oddziaływać (twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch).
Zabieg mezoterapii jest wykonywany przez lekarza za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły oraz strzykawki. Preparaty muszą być wcześniej właściwe wybrane przez lekarza w zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju zabiegu. Do zastrzyków stosowane są strzykawki z bardzo cieniutką igłą 0,5-1,5cm. Nakłucia igłą są mało bolesne. Dla zapewnienia komfortu pacjentów często stosuje się kremy znieczulające. Po zabiegu lekarz wykonuje masaż, który równomiernie rozprowadza w skórę wstrzyknięte składniki. Substancje te działają nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Po zabiegu na skórze pozostają niewielkie ślady w postaci punkcików. Ślady te zostają, w zależności od rodzaju preparatu, od 6 do 72 godzin.
Preparaty do zabiegów mezoterapii zawierają w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy, a także indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E, czy substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy, główny składnik koktajli mezoterapeutycznych, jest związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Działa jak gąbka, która wiąże w skórze wodę. Wraz z upływem czasu, ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, przez co skóra traci swoją jędrność, staje się bardziej przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Dlatego ważne jest dostarczanie skórze kwasu hialuronowego, który zapewni odpowiednie nawilżenie skóry.
Dodatkowo, dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki temu, że witaminy są bezpośrednio podawane do skóry, nie utleniają się, a ich wystarczająca ilość stymuluje produkcję kolagenu oraz hamuje reakcje wolnorodnikowe.
Zabieg mezoterapii jest przeznaczony zarówno dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i dla osób, u których procesy starzenia są już bardziej zaawansowane. Mezoterapia to zabieg dla tych, którzy chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić nawilżenie skóry, jej jędrność oraz pozbyć się drobnych zmarszczek. Zabiegi mezoterapii mogą być wykonywane miejscowo np. tylko na okolicę oczu lub kompleksowo na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie.
Pacjent po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań:
Liczba zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Pełne i długotrwałe efekty zapewnia wykonanie mezoterapii w serii kilku zabiegów. Na początku należy poddać się jednemu zabiegowi co kilka dni przez krótki okres czasu, później zaleca się jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.
Mezoterapia to zabieg nieinwazyjny, sprawdzony i bezpieczny dla pacjenta. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może z niego skorzystać. Istnieją wyraźne przeciwwskazania do mezoterapii, których nie wolno zignorować. W przeciwnym wypadku można narazić się na nieprzewidziane skutki.
Zasadność wykonania zabiegu oraz ryzyko z nim związane należy zawsze szczegółowo uzgodnić z lekarzem.
Która z nas nie chce wyglądać codziennie świeżo i promiennie? Bez pomocy skalpela, ale za to ze wsparciem ogólnie dostępnych kosmetyków? Pytanie retoryczne :) Ale czy wiesz, że o tym jak wyglądasz w ciągu dnia decyduje rodzaj Twojej pielęgnacji z poprzedniego wieczora? Domowe zabiegi pielęgnacyjne też posiadają swój rytm i stosując się do niego skazana jesteś na sukces! Poznaj oraz wdróż poniższy dzienny plan urodowych aktywności, by cieszyć się zadbanym i pełnym blasku wyglądem.
Jędrna, gładka i elastyczna skóra jest symbolem młodości, dobrego samopoczucia i zdrowia. Niestety, każdego dnia odparowuje z niej woda przez co staje się sucha, szorstka, niejednokrotnie zaczerwieniona, a na koniec usiana drobnymi zmarszczkami. To nawracający i uciążliwy problem wielu kobiet oraz mężczyzn. Jak sobie z nią radzić? Zacznijmy od początku.
Kiedy powinnyśmy udać się na pierwszą wizytę do lekarza medycyny estetycznej? To pytanie wielu z nas. Nie ma jednak ściśle ustalonej granicy – to Twoje samopoczucie i Twój wygląd Ci podpowiedzą. Lecz kiedy należy zacząć profesjonalne dbanie o skórę? To wiemy. Już w okolicach 20 urodzin. Dlaczego?
Najbardziej na świecie twoja skóra potrzebuje wody. Bez niej wysusza się, matowieje i szybciej traci gładkość. Słońce, wiatr, klimatyzacja - niestety działają rujnująco. Co możesz zrobić? Nawilżaj ją, a odwdzięczy się młodzieńczym blaskiem. Przedstawiamy 5 kroków, aby to osiągnąć!
Ciężko znaleźć osobę, która jest w pełni zadowolona z wyglądu swojej skóry. Nawet jeśli nie są to poważne mankamenty, potrafią popsuć samoocenę. Czasami makijaż to za mało. Na szczęście mamy do dyspozycji szereg bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, które potrafią ująć lat i przywrócić skórze prawdziwy blask.
Implantacja (założenie) nici to nowy, coraz bardziej popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej. Rodzajów, długości, grubości i materiałów z których są wykonywane, jest kilka. Różnice dotyczą zarówno możliwości jakie dają, w postaci efektów zabiegów, jak również ceny – bo zasięg jest spory – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za pojedynczą nić. Na które nici się zdecydować i jakich rezultatów się spodziewać?
Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.
Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta, z której przygotowuje się odpowiedni preparat – osocze. Zawarte w nim komórki i czynniki wzrostu stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność.
Lifting dla większości pacjentów oznacza operacyjną korektę oznak starzenia się twarzy, a co z tym związane – dyskomfort, ból i długotrwałą rekonwalescencję. Tak jednak być nie musi. Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz i szybko cieszyć się efektami zabiegu, medycyna estetyczna przygotowała Soft lifting. Efekty są spektakularne i długotrwale!
Zawartość kolagenu w skórze odpowiedzialnego za jej grubość i elastyczność zaczyna spadać po trzydziestym roku życia. Niestety. Wyedy pojawiają się pierwsze oznaki przegranej walki z grawitacją: skóra staje się obwisła, kontury twarzy się zacierają, a znajomi coraz częściej postrzegają nas jako zmęczonych i niewyspanych.
Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.
Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...