fb

Metody na nadpotliwość

Nadpotliwość to dolegliwość, która skutecznie może obniżyć samoocenę i utrudnić kontakty międzyludzkie. Problemem jest zarówno duża ilość wydzielanego potu jak i jego woń. Najczęściej choroba jest genetyczna, ale może wystąpić jako objaw choroby podstawowej, np. nadczynności tarczycy czy cukrzycy. Aktywizuje się w okresie menopauzy czy andropauzy, a dodatkowo napędza ją stres czy emocje. 

Jakie rozwiązania proponuje medycyna estetyczna? Tymczasową likwidację problemu – przy pomocy radiofrekwencji mikroigłowej lub całkowitą – w przypadku laserowego usunięcia gruczołów potowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Dla kogo jest zabieg?

Dla osób chcących pozbyć się nadmiernej potliwości pach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Polega na nakłuciu skóry głowicą z igiełkami, które są następnie mocno nagrzewane, co prowadzi do wypalenia gruczołów. Igły wbijane są na różnych głębokościach skóry, bo gruczoły znajdują się na różnych poziomach. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie, rumień i nieznaczny obrzęk, które ustąpią w ciągu kilku godzin. Po leczeniu można wrócić do codziennych zajęć.

Efekty zabiegu

Dla pełnego efektu należy wykonać 2-3 zabiegi w miesięcznym odstępie czasu. Terapia likwiduje problem pocenia się co najmniej na rok, a potem następuje stopniowa regeneracja gruczołów potowych.

Zalecenia pozabiegowe

 • do końca dnia nie wolno myć obszaru poddanego zabiegowi
 • przez 2-3 doby pacjent może odczuwać swędzenie skóry – celem złagodzenia objawów można posmarować skórę wazeliną kosmetyczną
 • przez kilka dni (5-7) należy dbać o doły pachowe jak o poparzoną skórę, czyli stosować np. środki przeciwoparzeniowe

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • choroba nowotworowa
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
 • wszczepione urządzenia elektryczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • terapia przeciwzakrzepowa
 • skłonność do keloidów

Laserowe usunięcie gruczołów

Dla kogo?

Dla osób, które chcą permanentnie usunąć gruczoły potowe, a tym samym pozbyć się uciążliwego problemu pocenia się pach.

Jak wygląda zabieg?

W skórze robi się nacięcie, przez które wkłada się końcówkę lasera i wypala gruczoły. Zabieg trwa około godziny i jest bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty zabiegu

Usunięcie pachowych gruczołów potowych zapewnia całkowitą i permanentną likwidację nadpotliwości.

Zalecenia pozabiegowe

 • celem redukcji obrzęków lub podrażnień zaleca się stosowanie okładów z lodu
 • przez 3-5 dni należy zrezygnować z nadmiernego wysiłku, basenu i sauny
 • stosować odpowiednią higienę okolicy zabiegowej, przez około 2 tygodnie

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • niewydolność wątroby
 • zaburzenia krzepnięcia
 • niewydolność nerek
 • choroby serca
Komentarze
Polecane artykuły

Piękno bierze się ze zdrowia

Badanie profilaktyczne – często termin mylnie rozumiany. Kojarzony z badaniami przesiewowymi lub tymi na wyraźne zalecenie lekarza. A prawdą jest, że ich wykonanie we właściwym czasie to przede wszystkim nasz obowiązek i zarazem święty spokój. Dzięki nim nie przeoczysz drobnych problemów ze zdrowiem i zadziałasz zanim staną się poważne. 

Czytaj więcej

Dłonie pod specjalnym nadzorem

Dłonie wymagają szczególnej ochrony, ponieważ niemalże przez całą dobę narażone są na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Przez nie skóra staje się szorstka i odwodniona, czasami także zaczerwieniona lub boleśnie podrażniona. Nieprzyjemnym efektom możemy skutecznie zapobiec stosując kilka sprawdzonych sposobów. 

Czytaj więcej

Zanim zdecydujesz się na tatuaż

Dla tatuaży nadeszły czasy równouprawnienia. Korzystają z nich zarówno panowie, jak i panie. Bez pardonu wkraczają na salony, dumnie prężąc się na kobiecych ramionach, plecach i kostkach. Kolorystyka i wzornictwo nieograniczone. Ozdobne rysunki, orientalne wzory, życiowe motto czy inicjały ukochanego…Według potrzeb.

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Rozszerzone naczynka to problem wielu z nas. Najczęściej winą za ich powstawanie obarcza się geny czyli rodzinną skłonność do słabości żył i kruchości ścian naczyń. Powstają na twarzy, dekolcie i nogach. Jednak jest sposób by się ich pozbyć! Laserowe likwidowanie zmian naczyniowych skutecznie poradzi sobie z tym problemem.

Czytaj więcej

Metody na blizny i rozstępy

Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem. 

Czytaj więcej

Piękne i gładkie nogi

Kiedy robi się cieplej, coraz częściej decydujemy się na krótkie spódniczki lub spodenki. Warto wtedy jednak szczególnie zadbać o nogi, aby czuć się naprawdę komfortowo. Oczywiście pielęgnować skórę należy zawsze i to bez względu na porę roku. Stosowanie balsamów powinno więc stać się codziennym nawykiem. Dzięki temu skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, odpowiednio napięta i pełna blasku. Jednak część z nas męczy się z problemem usuwania niechcianego owłosienia. 

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl