Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?
To zabieg, który polega na podawaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny, naturalnego składnika pochodzącego z ziaren soi, mającego działanie lipolityczne. Fosfatydylocholina rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych, a w połączeniu z deoksycholatem - substancją niszczącą tłuszcz służy jako jego transporter we krwi.
Najlepsze efekty usunięcia tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy uzyskuje się:
Przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych ani przeciwzapalnych.
Przed zabiegiem lekarz zaznacza flamastrem na ciele okolice, które mają zostać wymodelowane. Wybrana powierzchnia ciała zostaje oczyszczona, a następnie poddawana zostaje serii stosunkowo bezbolesnych zastrzyków. Iniekcje wykonywane są w małych odstępach bardzo cienką, jednorazową igłą.
Zabieg trwa od 20 do 50 minut. Po jego wykonaniu można wrócić do pełnej aktywności.
W miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi staje się dużo wrażliwsze na dotyk i ucisk, może również boleć i swędzieć. Taka reakcja utrzymuje się do 3 dni po zabiegu i spowodowana jest wydzielaniem przez komórki (przy podawaniu fosfatydylocholiny) - histaminy. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe. Wskazane jest picie dużej ilości wody. Można przykładać lód przy dużym obrzęku.
Zabieg skutkuje utratą 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. Ponadto skóra staje się jędrna i gładka, ponieważ rozpad komórek tłuszczowych powoduje miejscową likwidację celullitu.
W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeśli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, należy poddać się większej liczbie zabiegów. Należy je wykonać w odstępie 2-6 tygodni.
Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby:
Zabieg jest w pełni bezpieczny. Jest wykonywany przez lekarza. Ponadto wstrzykiwana substancja naturalnie występuje w naszym organizmie i od lat jest stosowana w medycynie.
Skutki uboczne to rzadkość. Możliwe są jednak zaburzenia krążenia, nadpotliwość, lekkie krwawienia, biegunka oraz powstanie grudek pod skórą.
Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato, a więc czas na lekkie ubrania, krótkie spodnie czy spódniczki, a w perspektywie wakacyjne wyjazdy nad morze lub jeziora. A często zima – czyli mniejszy ruch, a większy apetyt – zostawiła po sobie ślady, w postaci niechcianego tłuszczyku tu i ówdzie…Jak się go pozbyć w dwa miesiące?
Życie pełne stresu, brak czasu na aktywność fizyczną i odpowiednią dietę negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Z upływem czasu coraz bardziej widać zmęczenie na twarzy – uwidaczniają się zmarszczki, skóra traci jędrność. Upływowi czasu poddaje się całe ciało, pojawiają się cellulit i przebarwienia skórne, brak mu elastyczności i blasku.
Rozszerzone naczynka to problem wielu z nas. Najczęściej winą za ich powstawanie obarcza się geny czyli rodzinną skłonność do słabości żył i kruchości ścian naczyń. Powstają na twarzy, dekolcie i nogach. Jednak jest sposób by się ich pozbyć! Laserowe likwidowanie zmian naczyniowych skutecznie poradzi sobie z tym problemem.
Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem.
Kiedy robi się cieplej, coraz częściej decydujemy się na krótkie spódniczki lub spodenki. Warto wtedy jednak szczególnie zadbać o nogi, aby czuć się naprawdę komfortowo. Oczywiście pielęgnować skórę należy zawsze i to bez względu na porę roku. Stosowanie balsamów powinno więc stać się codziennym nawykiem. Dzięki temu skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, odpowiednio napięta i pełna blasku. Jednak część z nas męczy się z problemem usuwania niechcianego owłosienia.
Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.
Wytrwałość i konsekwencja to klucz do sukcesu w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie zawsze jednak rezultaty odchudzania widoczne są tak szybko i spektakularnie jakbyśmy sobie tego życzyły. Dlatego do pakietu diety i aktywności fizycznej warto dodać kawitację ultradźwiękową, która w szybki i bezpieczny sposób zlikwiduje uciążliwe fałdki tłuszczu.
Karboksyterapia to zabieg estetyczny polegający na nakłuciu skóry maleńkimi igłami, przez które wpuszcza się w tkankę skórną dwutlenek węgla. Efekt? Bardziej napięta i odmłodzona skóra. Zabieg nie tylko pozwala na redukcję zmarszczek, ale daje również świetne rezultaty w walce z wiotkością, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy utratą włosów.