fb

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czym jest lipoliza iniekcyjna? 

To zabieg, który polega  na podawaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny, naturalnego składnika pochodzącego z ziaren soi, mającego działanie lipolityczne. Fosfatydylocholina rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych, a w połączeniu z deoksycholatem - substancją niszczącą tłuszcz służy jako jego transporter we krwi.

Jakie są wskazania do lipolizy iniekcyjnej?

Najlepsze efekty usunięcia tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy uzyskuje się:

 • przy modelowaniu brzucha
 • przy modelowaniu pośladków
 • przy modelowaniu bioder
 • przy modelowaniu ramion
 • przy modelowaniu wałeczków nad kolanami
 • przy usuwaniu fałdek na plecach
 • w likwidacji tzw. bryczesów na udach
 • w okolicy tzw. drugiego podbródka

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych ani przeciwzapalnych.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem lekarz zaznacza flamastrem na ciele okolice, które mają zostać wymodelowane. Wybrana powierzchnia ciała zostaje oczyszczona, a następnie poddawana zostaje serii stosunkowo bezbolesnych zastrzyków. Iniekcje wykonywane są w małych odstępach bardzo cienką, jednorazową igłą. 

Zabieg trwa od 20 do 50 minut. Po jego wykonaniu można wrócić do pełnej aktywności.   

Czy zabieg pozostawia ślady?

W miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi staje się dużo wrażliwsze na dotyk i ucisk, może również boleć i swędzieć. Taka reakcja utrzymuje się do 3 dni po zabiegu i spowodowana jest wydzielaniem przez komórki (przy podawaniu fosfatydylocholiny) - histaminy. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe. Wskazane jest picie dużej ilości wody. Można przykładać lód przy dużym obrzęku.

Jakie są efekty zabiegu?

Zabieg skutkuje utratą 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. Ponadto skóra staje się jędrna i gładka, ponieważ rozpad komórek tłuszczowych powoduje miejscową likwidację celullitu.  

Jak często należy poddać się zabiegowi?

W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeśli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, należy poddać się większej liczbie zabiegów. Należy je wykonać w odstępie 2-6 tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby:

 • z nadwagą
 • w ciąży
 • z chorobą nowotworową
 • z chorobami wątroby
 • z chorobami nerek
 • z cukrzycą
 • z chorobami zapalnymi skóry i alergiami (głównie na soję i skorupiaki)

Czy lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem bezpiecznym?

Zabieg jest w pełni bezpieczny. Jest wykonywany przez lekarza. Ponadto  wstrzykiwana substancja naturalnie występuje w naszym organizmie i od lat jest stosowana w medycynie.   

Czy zabieg może mieć skutki uboczne?

Skutki uboczne to rzadkość. Możliwe są jednak zaburzenia krążenia, nadpotliwość, lekkie krwawienia, biegunka oraz powstanie grudek pod skórą.

Komentarze
Polecane artykuły

Jak stracić zbędne kilogramy?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato, a więc czas na lekkie ubrania, krótkie spodnie czy spódniczki, a w perspektywie wakacyjne wyjazdy nad morze lub jeziora. A często zima – czyli mniejszy ruch,  a większy apetyt – zostawiła po sobie ślady, w postaci niechcianego tłuszczyku tu i ówdzie…Jak się go pozbyć w dwa miesiące?

Czytaj więcej

Odnowa ciała

Życie pełne stresu, brak czasu na aktywność fizyczną i odpowiednią dietę negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Z upływem czasu coraz bardziej widać zmęczenie na twarzy – uwidaczniają się zmarszczki, skóra traci jędrność. Upływowi czasu poddaje się całe ciało, pojawiają się cellulit i przebarwienia skórne, brak mu elastyczności i blasku.

Czytaj więcej

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Rozszerzone naczynka to problem wielu z nas. Najczęściej winą za ich powstawanie obarcza się geny czyli rodzinną skłonność do słabości żył i kruchości ścian naczyń. Powstają na twarzy, dekolcie i nogach. Jednak jest sposób by się ich pozbyć! Laserowe likwidowanie zmian naczyniowych skutecznie poradzi sobie z tym problemem.

Czytaj więcej

Metody na blizny i rozstępy

Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem. 

Czytaj więcej

Piękne i gładkie nogi

Kiedy robi się cieplej, coraz częściej decydujemy się na krótkie spódniczki lub spodenki. Warto wtedy jednak szczególnie zadbać o nogi, aby czuć się naprawdę komfortowo. Oczywiście pielęgnować skórę należy zawsze i to bez względu na porę roku. Stosowanie balsamów powinno więc stać się codziennym nawykiem. Dzięki temu skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, odpowiednio napięta i pełna blasku. Jednak część z nas męczy się z problemem usuwania niechcianego owłosienia. 

Czytaj więcej

Cellulit – jak się go pozbyć?

Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.

Czytaj więcej

Kawitacja ultradźwiękowa

Wytrwałość i konsekwencja to klucz do sukcesu w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie zawsze jednak rezultaty odchudzania widoczne są tak szybko i spektakularnie jakbyśmy sobie tego życzyły. Dlatego do pakietu diety i aktywności fizycznej warto dodać kawitację ultradźwiękową, która w szybki i bezpieczny sposób zlikwiduje uciążliwe fałdki tłuszczu.

Czytaj więcej

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg estetyczny polegający na nakłuciu skóry maleńkimi igłami, przez które wpuszcza się w tkankę skórną dwutlenek węgla. Efekt? Bardziej napięta i odmłodzona skóra. Zabieg nie tylko pozwala na redukcję zmarszczek, ale  daje również świetne rezultaty w walce z wiotkością, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy utratą włosów.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl