Rozszerzone naczynka to problem wielu z nas. Najczęściej winą za ich powstawanie obarcza się geny czyli rodzinną skłonność do słabości żył i kruchości ścian naczyń. Powstają na twarzy, dekolcie i nogach. Jednak jest sposób by się ich pozbyć! Laserowe likwidowanie zmian naczyniowych skutecznie poradzi sobie z tym problemem.
Zabieg likwiduje zmiany naczyniowe, dzięki czemu skóra staje się gładka, bez widocznych naczynek i krępujących rumieńców. Jest bezpieczny, nie narusza delikatnej skóry i nie powoduje długotrwałych uszkodzeń tkanek.
Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Zwiększa to skuteczność zabiegu i wpływa na jego efekt końcowy.
Podczas zabiegu skóra jest naświetlana wiązką światła koloru żółtego. Energia fal jest absorbowana przez znajdującą się w naczyniach oksyhemoglobinę, poddając ją podgrzaniu, co w konsekwencji prowadzi do wchłonięcia naczynka.
Długość trwania zabiegu zależy od powierzchni poddawanej zabiegowi. Na całej twarzy trwa około 10 minut, natomiast na dekolcie 15 minut.
Ważne jest, aby pamiętać by:
W okresie tygodnia od zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Mogą pojawić się strupki. Zależy to od liczby, wielkości i głębokości zmian naczyniowych.
Należy pamiętać, że w wyniku nie przestrzegania zaleceń lekarza mogą się pojawić długotrwałe przebarwienia lub odbarwienia skóry.
Dla osiągnięcia dobrego efektu należy wykonać kilka zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Liczba zabiegów zależy od liczby i głębokości zmian naczyniowych.
Co kraj to obyczaj. Co kraj to inne podejście do pielęgnacji. Będąc nadal w temacie wakacyjnym przedstawiamy Wam przewodnik turystyczny śladami zabiegów pielęgnacyjnych. Zobaczcie w czym specjalizują się wybrane kraje czy regiony – może skusicie się na egzotyczną podróż by skorzystać z propozycji? :)
Lato jest ulubioną porą roku na powiedzenie sobie sakramentalnego „Tak”. Przygotowania trwają od miesięcy i prawdopodobnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Pozostaje kwestia kluczowa, czyli wygląd… Każda panna młoda chce perfekcyjnie wyglądać w tym jednym z najważniejszych dni w życiu. Niestety, często w nadmiarze obowiązków zapomina o sobie i …budzi się 3 tygodnie przed. Jakie zabiegi może jeszcze wykonać przed ślubem?
Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...
Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem.
Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.
Przebarwienia czyli plamy pigmentacyjne to dla wielu osób uciążliwy i krępujący problem. Jest to również duże wyzwanie dla medycyny estetycznej, ponieważ leczenie przebarwień należy do najtrudniejszych procedur! Dlaczego? Rodzajów i przyczyn plam pigmentacyjnych jest wiele, a od prawidłowej diagnozy i doboru właściwej terapii zależy sukces leczenia.
Wytrwałość i konsekwencja to klucz do sukcesu w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie zawsze jednak rezultaty odchudzania widoczne są tak szybko i spektakularnie jakbyśmy sobie tego życzyły. Dlatego do pakietu diety i aktywności fizycznej warto dodać kawitację ultradźwiękową, która w szybki i bezpieczny sposób zlikwiduje uciążliwe fałdki tłuszczu.
Peeling medyczny, inaczej zwany dermopeelingiem jest aktualnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej. Jest polecany osobom w każdym wieku. Reguluje gospodarkę łojotokową i ściąga pory u nastolatków, pomaga utrzymać gładką i promienną cerę u dwudziestolatków, po trzydziestce poprawia koloryt oraz odnawia skórę u osób dojrzałych. W szczególności polecany jest dla osób o bardzo zaniedbanej skórze, która wymaga natychmiastowej rewitalizacji.