fb

Laser w ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna oferuje małoinwazyjne metody służące poprawie komfortu i samooceny kobiet. Nieprawidłowości anatomiczne, poporodowe urazy czy zmiany okołomenopauzalne mogą być zlikwidowane lub znaczenie zredukowane. Laserowe zabiegi są coraz popularniejsze, jako skuteczne, małoinwazyjne oraz niewyłączające z codziennych aktywności.

Jakie są wskazania do zabiegów laserowych?

 • redukcja wielkości lub zmiana kształtu warg sromowych
 • zespół rozluźnienia pochwy
 • stwardniała, boląca blizna krocza po porodzie naturalnym

Redukcja wielkości warg sromowych, czyli laserowa labioplastyka

Dla kogo jest zabieg?

Dla wszystkich kobiet, zarówno młodych jak i dojrzałych, które odczuwają dyskomfort w związku z anatomicznym przerostem warg sromowych mniejszych - podczas chodzenia, jazdy na rowerze, a nawet siedzenia. Również dla tych kobiet, u których rozmiar warg sromowych mniejszych jest przyczyną stanów zapalnych, otarć, obrzęków i podrażnień.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem lekarz znieczula obszar zabiegowy kremem znieczulającym oraz lidokainą poprzez znieczulenie nasiękowe. Terapia polega na użyciu lasera, który zapewnia ogromną precyzję oraz umożliwia osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów, niż procedury przeprowadzone za pomocą skalpela. Dodatkowo zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn pooperacyjnych, a krwawienie jest zminimalizowane dzięki koagulacji (zamknięciu) naczyń. Zabieg trwa około 60 minut i bezpośrednio po nim pacjentka może wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości związane z pooperacyjnym obrzękiem i gojeniem się rany, ale ustępują po około 10-14 dniach.

Efekty zabiegu

Zabieg labioplastyki powoduje zmianę wielkości, kształtu oraz wyglądu warg sromowych. Wzrasta komfort życia i samoocena pacjentki oraz znacznej poprawie ulega życie seksualne.

Zalecenia pozabiegowe

 • odpowiednia higiena okolic zabiegowych do momentu zagojenia się rany, czyli około 14 dni
 • należy zrezygnować z sauny i basenu na okres około 3-4 tygodni
 • miesięczna wstrzemięźliwość seksualna

Przeciwwskazania

 • zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • miesiączka
 • ciąża i karmienie piersią
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych

Laserowe obkurczanie pochwy

Dla kogo jest zabieg?

Dla wszystkich kobiet, które cierpią na skutek spadku napięcia pochwy i jej rozluźnienia. Przyczyn takiego dyskomfortu jest wiele: liczne porody, urazy okołoporodowe, okres menopauzy, zmiany związane z procesem starzenia się oraz obniżeniem poziomu żeńskich hormonów.

Jak wygląda zabieg?

Laserowy zabieg obkurczania pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek, poprzez podgrzanie włókien kolagenowych. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta, a skutki zespołu rozluźnienia pochwy zredukowane. Zabieg jest komfortowy dla pacjenta: trwa około 45 minut, nie boli i nie wymaga żadnej hospitalizacji – bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych aktywności.

Efekty zabiegu

Zabieg zwiększa elastyczność pochwy oraz likwiduje objawy zespołu jej rozluźnienia. Polepsza się jakość i komfort życia pacjentek oraz poprawiają się doznania w trakcie stosunku. Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu. W razie potrzeby (zależnie od stopnia rozciągnięcia pochwy) terapię można powtórzyć po około 4. tygodniach.

Zalecenia pozabiegowe

 • do momentu ustąpienia przesięku surowiczego (może wystąpić) zaleca się stosowanie podpasek
 • należy zrezygnować z sauny i basenu na okres około 3-4 tygodni
 • miesięczna wstrzemięźliwość seksualna

Przeciwwskazania

 • zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • miesiączka
 • ciąża i karmienie piersią
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych

Laserowa poprawa struktury blizny krocza po porodzie naturalnym

Dla kogo jest zabieg?

Na zabieg decydują się kobiety, które po porodzie i nacięciu krocza cierpią z uwagi na pozostałą bolesną bliznę, zrost czy stwardnienie.

Jak wygląda zabieg?

Polega na wykorzystaniu lasera celem przebudowy zmiany. Kontrolowane uszkodzenie skóry uruchamia procesy odbudowy, które umożliwiają uzyskanie nowej, zdrowej i jędrnej tkanki. Zabieg trwa około 20 minut i nie wyłącza z codziennej aktywności. Przez dwa dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i pokryta drobnymi strupkami.

Efekty zabiegu

Efekty terapii zależne są od wielkości i grubości blizny, dlatego jeden zabieg może zminimalizować, zmiękczyć lub czasem zlikwidować bliznę. Pełne rezultaty widoczne są już po 2-3 tygodniach.

Zalecenia pozabiegowe

 • odpowiednia higiena okolic zabiegowych przez 10-14 dni
 • należy zrezygnować z sauny i basenu na okres około 2 tygodni
 • 3-4 tygodniowa wstrzemięźliwość seksualna

Przeciwwskazania

 • infekcje i uszkodzenia w okolicy zabiegowej
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • miesiączka
 • ciąża i karmienie piersią
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych
Komentarze
Polecane artykuły

Co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

75 lat – tyle trwało prawdopodobnie najdłuższe badanie życia dorosłych ludzi. Kolejne pokolenia naukowców z Harvardu śledziło losy 724 mężczyzn, włączonych do badania w wieku 19 lat. Co dwa lata, od 1938 roku, badacze rozmawiali z uczestnikami, pytając ich o pracę, rodzinę i zdrowie. To ekstremalnie rzadkie, z uwagi na długi okres, badanie dało możliwość uzyskania odpowiedzi na fundamentalne pytanie: co czyni nasze życie zdrowym i szczęśliwym?

Czytaj więcej

Bądź jeszcze piękniejsza w dniu ślubu

Lato jest ulubioną porą roku na powiedzenie sobie sakramentalnego „Tak”. Przygotowania trwają od miesięcy i prawdopodobnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Pozostaje kwestia kluczowa, czyli wygląd… Każda panna młoda chce perfekcyjnie wyglądać w tym jednym z najważniejszych dni w życiu. Niestety, często w nadmiarze obowiązków zapomina o sobie i …budzi się 3 tygodnie przed. Jakie zabiegi może jeszcze wykonać przed ślubem?

Czytaj więcej

Piękno bierze się ze zdrowia

Badanie profilaktyczne – często termin mylnie rozumiany. Kojarzony z badaniami przesiewowymi lub tymi na wyraźne zalecenie lekarza. A prawdą jest, że ich wykonanie we właściwym czasie to przede wszystkim nasz obowiązek i zarazem święty spokój. Dzięki nim nie przeoczysz drobnych problemów ze zdrowiem i zadziałasz zanim staną się poważne. 

Czytaj więcej

Śpij. Na zdrowie!

Sen jest niezbędny do życia - każdy to wie:)Często jednak traktujemy go po macoszemu i stawiamy na końcu kolejki naszych codziennych aktywności. Możemy się spokojnie położyć spać dopiero wtedy, gdy wszystkie inne zadania zostaną wykonane. A to poważny błąd, którym krzywdzimy samych siebie. Dlaczego? Co jednak dzieje się z naszym organizmem podczas snu i jakie procesy wtedy w nim zachodzą?

Czytaj więcej

Metody na nadpotliwość

Nadpotliwość to dolegliwość, która skutecznie może obniżyć samoocenę i utrudnić kontakty międzyludzkie. Problemem jest zarówno duża ilość wydzielanego potu jak i jego woń. Najczęściej choroba jest genetyczna, ale może wystąpić jako objaw choroby podstawowej, np. nadczynności tarczycy czy cukrzycy. Aktywizuje się w okresie menopauzy czy andropauzy, a dodatkowo napędza ją stres czy emocje. 

Czytaj więcej

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Rozszerzone naczynka to problem wielu z nas. Najczęściej winą za ich powstawanie obarcza się geny czyli rodzinną skłonność do słabości żył i kruchości ścian naczyń. Powstają na twarzy, dekolcie i nogach. Jednak jest sposób by się ich pozbyć! Laserowe likwidowanie zmian naczyniowych skutecznie poradzi sobie z tym problemem.

Czytaj więcej

Metody na blizny i rozstępy

Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem. 

Czytaj więcej

Piękne i gładkie nogi

Kiedy robi się cieplej, coraz częściej decydujemy się na krótkie spódniczki lub spodenki. Warto wtedy jednak szczególnie zadbać o nogi, aby czuć się naprawdę komfortowo. Oczywiście pielęgnować skórę należy zawsze i to bez względu na porę roku. Stosowanie balsamów powinno więc stać się codziennym nawykiem. Dzięki temu skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, odpowiednio napięta i pełna blasku. Jednak część z nas męczy się z problemem usuwania niechcianego owłosienia. 

Czytaj więcej

Cellulit – jak się go pozbyć?

Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.

Czytaj więcej

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg estetyczny polegający na nakłuciu skóry maleńkimi igłami, przez które wpuszcza się w tkankę skórną dwutlenek węgla. Efekt? Bardziej napięta i odmłodzona skóra. Zabieg nie tylko pozwala na redukcję zmarszczek, ale  daje również świetne rezultaty w walce z wiotkością, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy utratą włosów.

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna przestaje być tematem tabu. Ten nowy trend w medycynie wpisuje się w oczekiwania kobiet, których problem stanowi wygląd lub nieprawidłowe funkcjowanie narządów płciowych. Często towarzyszy temu brak satysfakcji z życia intymnego, problemy z akceptacją własnego ciała ukształtowanego przez naturę, zmieniającego się wraz z upływem czasu lub przebytymi ciążami. 

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl