fb

Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna przestaje być tematem tabu. Ten nowy trend w medycynie wpisuje się w oczekiwania kobiet, których problem stanowi wygląd lub nieprawidłowe funkcjowanie narządów płciowych. Często towarzyszy temu brak satysfakcji z życia intymnego, problemy z akceptacją własnego ciała ukształtowanego przez naturę, zmieniającego się wraz z upływem czasu lub przebytymi ciążami. 

Jedną z propozycji są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego - substancji od lat wykorzystywanej w medycynie estetycznej. Procedury te podnoszą samoocenę i komfort życia pacjentek, pozytywnie wpływają na pewność siebie i satysfakcję z życia, nie tylko seksualnego.

Jakie są wskazania do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

 • odbudowa objętości warg sromowych większych
 • redukcja asymetrii warg sromowych większych
 • suchość pochwy i sromu

Odbudowa objętości warg sromowych większych

Dla kogo jest zabieg?

Osoby młode decydują się na zabieg ze względu na mały rozmiar warg bądź ich zanik. Cierpią przez to na częste urazy, infekcje czy suchość okolic intymnych lub chcą mieć po prostu ładniejszy kształt tych części ciała. Natomiast u kobiet starszych potrzeba ujędrnienia wynika z naturalnego procesu wiotczenia skóry postępującego wraz z wiekiem.

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, gdzie omawiane są oczekiwania pacjentki oraz możliwości jakie daje terapia. W tracie zabiegu lekarz dokonuje znieczulenia miejscowego, a następnie za pomocą kaniuli wprowadza preparat odpowiednio go rozprowadzając. Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut, a pierwsze efekty widoczne są zaraz po podaniu preparatu. Bezpośrednio po terapii pacjentka wraca do swoich codziennych czynności.

Efekty zabiegu

Odbudowa objętości czy asymetrii warg sromowych, oprócz oczekiwanych rezultatów wizualnych, daje dodatkowo efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry tej okolicy. Wargi stają się pełniejsze, nawilżone, a wejście do pochwy skutecznie zasłonięte. Ustępują też dolegliwości w postaci bólu czy świądu. Efekty utrzymują się około 2 lat.

Zalecenia pozabiegowe

 • w dniu zabiegu należy zrezygnować w basenu i sauny
 • przez 14 dni należy unikać dużego nacisku na okolicę poddaną zabiegowi ( jazdy konnej, jazdy na rowerze)
 • przez 14 dni należy zachować wstrzemięźliwość seksualną

Przeciwwskazania

 • infekcje pochwy i sromu
 • miesiączka
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zły ogólny stan organizmu
 • nowotwory

Nawilżenie pochwy i sromu

Dla kogo jest zabieg?

Suchość pochwy i sromu dotyczy ponad 30%kobiet w różnym wieku. Często jest wynikiem przyjmowanych leków (przeciwalergicznych, hormonalnych), zmian hormonalnych po porodzie lub w okresie menopauzy. W momencie, kiedy produkcja wydzieliny pochwy jest zaburzona, kobieta może odczuwać dyskomfort, a nawet ból w trakcie zbliżenia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania się czy wykonania dodatkowych badań, ale jest poprzedzony konsultacją z lekarzem. Procedura podania kwasu hialuronowego przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka wraca do codziennych aktywności.

Efekty zabiegu

Podanie specjalnego kwasu hialuronowego przywraca prawidłowe nawilżenie pochwy. Dodatkowo wzmacnia strukturę skóry oraz poprawia jej jędrność i elastyczność. Podnosi komfort zarówno codziennego funkcjonowania pacjentek, jak również w trakcie zbliżeń. Efekty utrzymują się do 2 lat.

Zalecenia pozabiegowe

 • w dniu zabiegu należy zrezygnować w basenu i sauny
 • należy zachować wstrzemięźliwość seksualną przez 3 tygodnie

Przeciwwskazania

 • infekcje pochwy i sromu
 • miesiączka
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zły ogólny stan organizmu
 • nowotwory

 

Komentarze
Polecane artykuły

Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Rozszerzone naczynka to problem wielu z nas. Najczęściej winą za ich powstawanie obarcza się geny czyli rodzinną skłonność do słabości żył i kruchości ścian naczyń. Powstają na twarzy, dekolcie i nogach. Jednak jest sposób by się ich pozbyć! Laserowe likwidowanie zmian naczyniowych skutecznie poradzi sobie z tym problemem.

Czytaj więcej

Metody na blizny i rozstępy

Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem. 

Czytaj więcej

Piękne i gładkie nogi

Kiedy robi się cieplej, coraz częściej decydujemy się na krótkie spódniczki lub spodenki. Warto wtedy jednak szczególnie zadbać o nogi, aby czuć się naprawdę komfortowo. Oczywiście pielęgnować skórę należy zawsze i to bez względu na porę roku. Stosowanie balsamów powinno więc stać się codziennym nawykiem. Dzięki temu skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, odpowiednio napięta i pełna blasku. Jednak część z nas męczy się z problemem usuwania niechcianego owłosienia. 

Czytaj więcej

Cellulit – jak się go pozbyć?

Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.

Czytaj więcej

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg estetyczny polegający na nakłuciu skóry maleńkimi igłami, przez które wpuszcza się w tkankę skórną dwutlenek węgla. Efekt? Bardziej napięta i odmłodzona skóra. Zabieg nie tylko pozwala na redukcję zmarszczek, ale  daje również świetne rezultaty w walce z wiotkością, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy utratą włosów.

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

Laser w ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna oferuje małoinwazyjne metody służące poprawie komfortu i samooceny kobiet. Nieprawidłowości anatomiczne, poporodowe urazy czy zmiany okołomenopauzalne mogą być zlikwidowane lub znaczenie zredukowane. Laserowe zabiegi są coraz popularniejsze, jako skuteczne, małoinwazyjne oraz niewyłączające z codziennych aktywności.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl