fb

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg estetyczny polegający na nakłuciu skóry maleńkimi igłami, przez które wpuszcza się w tkankę skórną dwutlenek węgla. Efekt? Bardziej napięta i odmłodzona skóra. Zabieg nie tylko pozwala na redukcję zmarszczek, ale  daje również świetne rezultaty w walce z wiotkością, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy utratą włosów.

Jak działa karboksyterapia?

Za pomocą specjalnego urządzenia w kontrolowany sposób śródskórnie lub podskórnie wprowadzany jest dwutlenek węgla. Powoduje on zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych, a w konsekwencji poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek. Powstały stan zapalny w skórze odpowiada za stymulację produkcji elastyny i kolagenu. Natomiast podany w tkankę tłuszczową uszkadza jej komórki, które ulegają rozpuszczeniu i wydaleniu.

Dla kogo jest to zabieg?

Idealnie się sprawdza w odmładzaniu skóry i redukcji oznak starzenia się - zmarszczek, worków i cieni pod oczami oraz wiotkości. Zastosowany na ciało daje możliwość  zmniejszenia lub nawet usunięcia cellulitu, nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, rozstępów czy blizn. Z uwagi na wszechstronność wskazań oraz skuteczność terapii jest to ciekawa propozycja dla każdej kobiety.

Efekty karboksyterapii:

 • spłycenie zmarszczek 
 • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy
 • minimalizacja worków i cieni pod oczami
 • redukcja cellulitu
 • miejscowe zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • wymodelowanie sylwetki
 • minimalizacja widoczności rozstępów i blizn
 • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

Jak przebiega zabieg?

Zabieg trwa w zależności od leczonego rejonu: od kilkunastu minut do godziny. Za pomocą cienkiej igiełki gaz zostaje aplikowany pod skórę. Zabieg nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, a w trakcie odczuwalny jest niewielki dyskomfort związany w ukłuciem i rozpychaniem się gazu pod skórą. Po zabiegu na skórze widoczne są drobne uwypuklenia, które szybko znikają. Pozostać na kilka lub kilkanaście godzin może zaczerwienienie i opuchlizna.  Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności, rezygnując w tym dniu jedynie z basenu, sauny i ćwiczeń fizycznych.

Jak długo trwa kuracja?

Ilość wymaganych zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt zależy od rodzaju i zaawansowania problemu. Średnio zalecane jest wykonanie 8-12 sesji karboksyterapii. Początkowo powinny się odbywać raz w tygodniu, później rzadziej raz na 2-4 tygodnie. Znaczna poprawa elastyczności skóry czy redukcji cellulitu i rozstępów następuje w ciągu 2-6 miesięcy po efektywnej stymulacji kolagenu.

Czy zabieg jest bezpieczny? 

Karboksyterapia to terapia medyczna znana od ponad 80 lat, początkowo stosowana w leczeniu chorób związanych z niewydolnością żylną. Z czasem okazało się, że wpływa również na piękny wygląd skóry i włosów. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, o czym świadczą efekty terapeutyczne uzyskane w badaniach, jak również wykorzystywanie tej metody w ortopedii, reumatologii i flebologi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Obecne choroby dermatologiczne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Cukrzyca
 • Choroba nowotworowa
 • Niewydolność nerek
 • Choroby układu krążenia
 • Skóra ze skłonnością do powstawania bliznowców

 

Komentarze
Polecane artykuły

Jak stracić zbędne kilogramy?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato, a więc czas na lekkie ubrania, krótkie spodnie czy spódniczki, a w perspektywie wakacyjne wyjazdy nad morze lub jeziora. A często zima – czyli mniejszy ruch,  a większy apetyt – zostawiła po sobie ślady, w postaci niechcianego tłuszczyku tu i ówdzie…Jak się go pozbyć w dwa miesiące?

Czytaj więcej

Nie bój się medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych i małoinwazycjnych procedurach. Zabiegi nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Często nie pozostawiają żadnego zdradliwego śladu i od razu pozwalają na powrót do codziennych aktywności. 

Czytaj więcej

Metody na blizny i rozstępy

Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem. 

Czytaj więcej

Cellulit – jak się go pozbyć?

Nierówna powierzchnia skóry, czyli grudkowate rozmieszczenie tkanki podskórnej m.in. na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu, to problem aż 80 proc. kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Niestety kobiet, bo mężczyzn on prawie nie dotyczy. Wynika to z różnic w ogólnym funkcjonowaniu organizmów, jak również tendencji w odkładaniu się tłuszczu w organizmie.

Czytaj więcej

Kawitacja ultradźwiękowa

Wytrwałość i konsekwencja to klucz do sukcesu w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie zawsze jednak rezultaty odchudzania widoczne są tak szybko i spektakularnie jakbyśmy sobie tego życzyły. Dlatego do pakietu diety i aktywności fizycznej warto dodać kawitację ultradźwiękową, która w szybki i bezpieczny sposób zlikwiduje uciążliwe fałdki tłuszczu.

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl