fb

Jak stracić zbędne kilogramy?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato, więc czas na lekkie ubrania, a w perspektywie wakacyjne wyjazdy nad morze lub jeziora. A często zima – czyli mniejszy ruch,  a większy apetyt – zostawiła po sobie ślady, w postaci niechcianego tłuszczyku tu i ówdzie…Jak się go pozbyć w dwa miesiące?

Zanim zdecydujemy się na konkretne zabiegi, warto pamiętać, że podstawą dobrej sylwetki jest odpowiednia, zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, którą może być nawet codzienny 30 minutowy spacer z psem. Proponowane metody różnią się od siebie skutecznością, ilością koniecznych zabiegów, no i oczywiście ceną.

Masaże: limfatyczny i próżniowy

Oba te zabiegi mają na celu usprawnienie pracy układu limfatycznego i krążenia, aby przyspieszając wymianę płynów ustrojowych doprowadzić do wygładzenia nierówności skóry i w pewnym stopniu minimalizacji cellulitu. Likwacja częstych opuchlizn i nadmiaru wody z ciała, może spowodować efekt redukcji centymetrów. Wadą jest niestety konieczność wykonywania tych zabiegów 2-3 razy w tygodniu, bo w momencie zaprzestania stopniowo powrócimy do stanu sprzed masażu. 

Kriolipoliza czyli zamrażanie tłuszczu

Ten nieinwazyjny, bezbolesny zabieg polega na niszczeniu tkanki tłuszczowej poprzez zamrożenie komórek tłuszczowych. Selektywnie atakuje komórki tłuszczowe, trwale je eliminując, jednocześnie oszczędzając wszystkie pozostałe tkanki. Efekty są, choć poczekać na nie trzeba około 60 dni, ponieważ tyle trwa cały proces eliminacji komórek. Natomiast metoda jest warta rozważenia, bo zabieg jest jednorazowy i o ile utrzymamy stałą wagę, to z komórkami pożegnamy się na zawsze.  

Ultradźwięki czyli owocne masowanie

Metody ultradźwiękowe dzięki używanym urządzeniom rozrywają błony komórek tłuszczowych, by uwolniony tłuszcz został w ostateczności usunięty. I to bez nacięć, bólu, dyskomfortu i rekonwalescencji. Umożliwia usunięcie tłuszczu z okolic: brzucha, ud, pośladków, pleców czy ramion. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, a efekty można obserwować po serii ok. 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach tygodniowych. Będą one lepsze, jeżeli bezpośrednio po zabiegu wykonamy umiarkowany wysiłek fizyczny i w trakcie serii zadbamy o dietę. Metoda dla zdyscyplinowanych i aktywnych!

Lipoliza iniekcyjna czyli igłą w tłuszcz

Metoda ta polega na wstrzykiwaniu w wybrane części ciała fosfatydylocholiny, czyli substancji  powodującej rozpuszczenie błony komórek tłuszczowych, dzięki czemu tłuszcz staje się płynny, a potem zostaje usunięty z organizmu. Jest to skuteczne rozwiązanie  pod warunkiem, że wykonamy serię ok. 5 zabiegów w odstępach 4. tygodniowych, którą wspomożemy aktywnością fizyczną lub masażami. W trakcie zabiegu może być odczuwalny delikatny dyskomfort związany z ukłuciami, natomiast kilka godzin później pojawić się mogą:  obrzęk, zaczerwienienie i siniaki. Zabieg wymaga odpowiedniego czasu, ale oponkom i boczkom powiemy: żegnaj!

Lipoliza laserowa czyli delikatniejsza liposukcja

Do niedawna liposukcja chirurgiczna, czyli odsysanie tłuszczu królowała jako najskuteczniejszy zabieg usuwający tłuszcz. Jej miejsce powoli zajmuje lipoliza laserowa, która polega na wprowadzeniu pod skórę kaniuli, emitującej promienie laserowe, uwalniającej tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica między liposukcją a lipolizą laserową polega na tym, że uwolnionego tłuszczu nie trzeba odsysać – zostaje on usunięty z organizmu przez wątrobę i nerki. Dodatkowo ból pozabiegowy i krwawienie są mniejsze, bo laser jednocześnie zamyka naczynia krwionośne pękające podczas zabiegu. Ból i opuchlizna utrzymują się kilka dni, a przez kilka tygodni trzeba nosić opatrunek uciskowy oraz unikać aktywności fizycznej przez minimum 2 tygodnie. Natomiast jest to z pewnością metoda skuteczna i wygodna - poddajemy się tylko raz, aby zobaczyć rezultaty. Jeśli tylko są fundusze...to warto!

 

Komentarze
Polecane artykuły

Jemu też się należy - 3 zabiegi dla mężczyzn

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej staje się standardem. Najliczniejszą grupa, która tak licznie korzysta z zabiegów to panowie zajmujący się biznesem. Wiarygodny partner to zadbany wygląd. Począwszy od sylwetki, ubioru, fryzjera na twarzy kończąc. Ten urodowy trend zapoczątkowany w Stanach zatacza coraz szersze kręgi. Dbanie o siebie stało się modne i… wskazane. Podpowiadamy 3 top zabiegi dla Niego :)

Czytaj więcej

Zanim zdecydujesz się na tatuaż

Czasy, kiedy tatuaż kojarzył się z marynarzem albo recydywistą minęły bezpowrotnie. Dzisiaj tatuaże bez pardonu wkraczają na salony, dumnie prężąc się na ramionach, plecach, a nawet twarzach. Mogą być czarno-białe, kolorowe, zawierać napisy, przedstawiać postaci lub oryginalne wzory. Jedyna cecha wspólna to zgodność z charakterem noszącego.

Czytaj więcej

Ale Ciacho! Przewodnik po zabiegach dla Niego

Jeszcze kilka lat temu obecność mężczyzny w gabinecie kosmetycznym czy klinice medycyny estetycznej oznaczała, że…. czeka na swoją żonę lub partnerkę, która oddaje się  zabiegom. Dzisiaj nikogo już nie dziwi, że ten sam mężczyzna jest klientem salonu urody. Dbałość o dobry wygląd jest w cenie. Na jakie zatem zabiegi warto Jego wysłać? Oto kilka propozycji.

Czytaj więcej

Metody na nadpotliwość

Nadpotliwość to dolegliwość, która skutecznie może obniżyć samoocenę i utrudnić kontakty międzyludzkie. Problemem jest zarówno duża ilość wydzielanego potu jak i jego woń. Najczęściej choroba jest genetyczna, ale może wystąpić jako objaw choroby podstawowej, np. nadczynności tarczycy czy cukrzycy. Aktywizuje się w okresie menopauzy czy andropauzy, a dodatkowo napędza ją stres czy emocje. 

Czytaj więcej

Metody na blizny i rozstępy

Rozstępy i blizny mają wiele cech wspólnych – to rozerwana z różnych przyczyn struktura skóry, będąca niekomfortowym defektem estetycznym, niezmiernie ciężkim do całkowitego usunięcia. Nie ma stuprocentowej możliwości likwidacji tego typu uszkodzeń skóry, ale z pewnością są zabiegi, które zminimalizują lub „zatuszują” problem. 

Czytaj więcej

Metody na przebarwienia

Przebarwienia czyli plamy pigmentacyjne to dla wielu osób uciążliwy i krępujący problem. Jest to również duże wyzwanie dla medycyny estetycznej, ponieważ leczenie przebarwień należy do najtrudniejszych procedur! Dlaczego? Rodzajów i przyczyn plam pigmentacyjnych jest wiele, a od prawidłowej diagnozy i doboru właściwej terapii zależy sukces leczenia.

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna

Zgrabna i szczupła sylwetka, ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze to marzenie większości z nas. Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, należą do najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Nic więc dziwnego, że współczesna medycyna stale donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Czy możemy temu zaradzić w sposób niewiążący się z typową operacją?

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl