fb

Jak olśnić spojrzeniem? Stop zmęczonym oczom!

„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.

Problemy okolicy oczu

Skóra w tej okolicy jest bardzo delikatna i pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego starzeje się wyjątkowo szybko. O ile skóra na twarzy może być w dobrej kondycji, to wokół oczu najprędzej zobaczysz działanie niekorzystnych dla niej czynników, takich jak: promieniowanie słoneczne, ciężki makijaż czy silna praca mięśni. Oczywiście, nie bez znaczenia są zmiany wynikające z upływu czasu: przebudowy kostne, utrata kolagenu, zanik tkanki podskórnej czy osłabione mięśnie. Rezultatem są opadające powieki oraz, co się z tym wiąże, pomniejszenie oka, zmarszczki wokół oczu, cienie i obrzęki.

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów

Szczęśliwie na wszystkie problemy medycyna estetyczna zna rozwiązania. Zabiegi wykonywane w tej okolicy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentek, dlatego stosowane metody są bezpieczne i efektywne. Mało tego, skóra wokół oczu jest mało unerwiona i szybko się znieczula, dlatego większość procedur przebiega niemalże bezboleśnie. Rekonwalescencja jest szybka, najczęściej trwa nie dłużej niż trzy dni.

Cienie

Problem bardzo powszechny – winowajcą jest cienka i pergaminowa skóra, przez którą prześwitują znajdujące się pod spodem naczynia włoskowate. Powstające w ten sposób potocznie zwane „cienie” i powodują, że wyglądamy na zmęczonych, niewyspanych i starszych. Problem spotyka często osoby młode, tuż po 20 r.ż. Sposobami, by je usunąć, a właściwie zatuszować, są zabiegi mające na celu miejscowe pogrubienie skóry. Najczęstsze procedury to mezoterapia i laserowa regeneracja, a ostatnio karboksyterapia. Mezoterpia polega na dostarczeniu skórze składników odżywczych typu niesieciowany kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, które powodują, że staje się ona lepiej nawilżona, gładsza i jędrniejsza. Laser frakcyjny, tworząc w skórze mikroskopijne dziurki uruchamia procesy naprawcze skóry. Dzięki nim stanie się ona grubsza i jędrniejsza. Zabieg karboksyterapii polega na wtłoczeniu w skórę dwutlenku węgla. Jego podanie pobudza metabolizm i dotlenienie tkanki, dzięki czemu świetnie rozjaśnia cienie i napina tkanki. Dla dobrego efektu wszystkie terapie należy wykonać kilka razy, a najlepiej połączyć metody.

Zmarszczki

To kolejny problem, z którym zmagać się mogą bardzo młode osoby. Wielokrotnie zmarszczki powstają w młodym wieku. To poprzez mimikę, a nie proces starzenia. Doskonałym sposobem wypełnienia powstałych, delikatnych kresek jest kwas hialuronowy. Restylane Skinboosters zawiera stabilizowany kwas hialuronowy, dzięki czemu jego działanie jest skuteczne i intensywne. Pod wpływem jego działania skóra zyskuje głębokie i długotrwałe nawilżenie, elastyczność i blask, a drobne zmarszczki znikają. Z nimi również poradzi sobie laser frakcyjny, który, uszkadzając skórę, uruchamia w niej procesy naprawcze. Przebudowana skóra staje się gładsza, grubsza i bardziej napięta.

Obrzęki

Powstające na powiece dolnej obrzęki są wynikiem zastoju płynu tkankowego, tzw. chłonki. Powodem może być niedobór snu, nadmiar soli w diecie czy zbyt duże ilości alkoholu. Czasem może być to oznaka chorób np. nieprawidłowej pracy nerek. Skuteczne okazują się być chłodne okłady (wykorzystaj w tym celu żelowe coldpacki) oraz masaże i drenaże limfatyczne. Zlikwidują obrzęk, poprawią krążenie i napną skórę.

Opadające górne powieki

Przyczyna tego stanu to utrata kolagenu, grawitacja oraz starzenie. Z wiekiem skóra staje się w tym miejscu mniej napięta, czasem ulega naciskowi opadającej skórze czoła, dodatkowo mięśnie odpowiadające za otwieranie oka i unoszenie powiek słabną. Medycyna estetyczna proponuje mezoterapię, laser frakcyjny czy radiofrekwencję. Niestety wszystkie te zabiegi skuteczniejsze są w przypadku profilaktyki, czyli zapobieganiu zmianom. Najbardziej efektywną terapią będzie zabieg chirurgiczny, polegający na wycięciu nadmiaru skóry. Zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym należą już właściwie do chirurgicznej rutyny. Niedogodnością może być dłuższy okres wymagający rekonwalescencji, natomiast rezultaty - wielokrotnie spektakularne - utrzymują się latami.

Wypoczęte, świeże spojrzenie odejmuje lat i sprawia, że wyglądasz atrakcyjnie. Nie zwlekaj, otwórz oczy i spójrz na siebie z nowej perspektywy.

 

Komentarze
Polecane artykuły

Co zrobić by wygląd Cię nie postarzał? Poradnik +30

Koniec sielanki. Tak należałoby podsumować proces, który zachodzi po 30 r.ż. Pojawiają się pierwsze zmiany związane z upływającym czasem. Skóra staje się mniej elastyczna i sprężysta, spada zawartość kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje utratę zapasów wody. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Co robić?

Czytaj więcej

Nos do poprawki. Jaki zabieg wybrać?

Wygląd nosa dla wielu osób stanowi przyczynę kompleksu. Asymetria, garbek, nierówność grzbietu, opadający czubek czy stan po urazie to najczęściej zgłaszane mankamenty. Ich usuniecie kojarzy się wyłącznie z operacją plastyczną i dłuższym wyłączeniem z codziennych aktywności. Podczas gdy wiele z nich może być zlikwidowane małoinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Czytaj więcej

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Czytaj więcej

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Oda do młodości

Kiedy powinnyśmy udać się na pierwszą wizytę do lekarza medycyny estetycznej? To pytanie wielu z nas. Nie ma jednak ściśle ustalonej granicy – to Twoje samopoczucie i Twój wygląd Ci podpowiedzą. Lecz kiedy należy zacząć profesjonalne dbanie o skórę? To wiemy. Już w okolicach 20 urodzin. Dlaczego?

Czytaj więcej

Skinboosters – Nawilżenie dla skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, przyjemną w dotyku, nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. Kobiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest zabieg Skinboosters.

Czytaj więcej

Powiększanie i modelowanie ust

Czerwone, różowe, satynowe. Muśnięte błyszczykiem lub podkreślone kredką. Są od zawsze atutem kobiecości i wizytówką całej twarzy. Piękne i kształtne to marzenie wielu kobiet. Dlatego, jeżeli natura nie obdarzyła nas pożądanym kształtem ust warto pomyśleć o zabiegu, który poprawi ich wygląd a nam samym – samopoczucie.

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl