fb

Fitness twarzy – sposób na jej odmłodzenie

Fitness twarzy (facefitness) to naturalny i skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek oraz modelowanie kształtu twarzy. Przełomowe odkrycie czy doskonale wpisujący się w eko trend marketingowy wymysł? Posłuchajcie :)

Jedna z najsłynniejszych propagatorek, określana jako twórczyni idei gimnastyki twarzy, Eva Fraser swoim doskonałym wyglądem potwierdza efektywność tej metody. Urodzona w 1928 roku wygląda 20 lat młodziej niż ma w rzeczywistości, a to właśnie zasługa odpowiednich ćwiczeń mięśni twarzy. Dlaczego to działa?

Mięśnie a zmarszczki

Mięśnie twarzy, w przeciwieństwie do mięśni innych części ciała, są miejscowo połączone ze skórą. Dlatego kiedy stają się słabsze, skóra wiotczeje i opada. O ile dbamy o mięśnie ciała, które dzięki temu jest jędrne i sprężyste, o tyle o mięśniach twarzy zapominamy… Albo nawet nie wiemy, że potrzeba im specjalnej gimnastyki - przecież codziennie ich używamy. Ćwiczenia zalecane przez Evę Fraser różnią się od naszej mimiki, która jakby nie było sprawia, że na twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Marszcząc się, utrwalamy zmarszczki na czole, uśmiechając się, zmarszczki wokół ust i oczu. Z czasem przechodzą w trwałe, widoczne linie. Fitness twarzy nie tylko zapobiega wiotczeniu skóry, lecz również nie pozwala na utrwalanie się zmarszczek nadających twarzy zmęczony wygląd. Gdy ćwiczone mięśnie stają się jędrne i sprężyste, zmarszczki się wygładzą, kontur się poprawia, a cała twarz osiąga młodszy wygląd.

Recepta na sukces

To systematyczność i cierpliwość. Efekty nie pojawią się ani w przeciągu kilku dni ani nawet tygodni. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne po miesiącu ćwiczeń, ale optymalne po 4-6 miesiącach. Co ważne, jest to metoda bezpieczna i całkowicie darmowa. Wystarczy odrobina olejku lub kremu oraz 30 minut z naszego harmonogramu zajęć. Idealną porą jest wieczór, gdzie możemy na spokojnie, po demakijażu twarzy nałożyć odżywczy krem i... do dzieła! Gimnastyka polecana jest osobom w każdym wieku – nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbanie o siebie :)

Diabeł tkwi w szczegółach

Wspaniale działające składniki kremów, nowoczesna kosmetologia czy medycyna estetyczna w większości skupiają się na poprawie kondycji skóry. Potrafią ją nawilżyć, zregenerować, wygładzić i ujędrnić. Natomiast mało które procedury oddziałują na mięśnie, które też się starzeją. A czy wiesz, że w twarzy mamy ich kilkadziesiąt? Z czasem stają się one coraz słabsze, cieńsze i tym samym niekorzystnie wpływają na wygląd całej twarzy. Opadanie skóry wiąże się z powstaniem zmarszczek, fałdów, zanikaniem konturu i tworzeniem się tzw. chomików czy drugiego podbródka. Jeśli chcemy opóźnić oznaki starzenia się twarzy, powinniśmy myśleć całościowo. Dbać o dobry, zdrowy stan każdej ze struktur. W przypadku mięśni jest to możliwe - choćby w prosty i tani sposób. Dokładnie przedstawiony zestaw ćwiczeń wraz z wszystkimi informacjami znajdziesz choćby w książce Evy Fraser „Twarz bez zmarszczek. Lifting bez chirurga”.

Starzejące, wiotczejące mięśnie to tylko jeden z elementów procesu starzenia się. Warto więc dołączyć facefitness do innych metod przeciwstarzeniowych. Działając synergicznie osiągniemy zdecydowanie lepsze rezultaty :)

Komentarze
Polecane artykuły

Cukier przyczyną zmarszczek?

Do niedawna słychać było propagandowe: „Cukier krzepi!” Dziś coraz częściej mówi się: „słodka trucizna”. To, że cukier jest szkodliwy dla organizmu, wiadomo nie od dziś, ale jaki to ma związek ze skórą? A tym samym z urodą? Okazuje się, że ma.

Czytaj więcej

Jak olśnić spojrzeniem? Stop zmęczonym oczom!

„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.

Czytaj więcej

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Czytaj więcej

Pora roku a operacja plastyczna

Operacja plastyczna to poważna decyzja, czasem podejmowana latami. Wymaga zdobycia informacji o zabiegu i lekarzu,  organizacji czasu potrzebnego na rekonwalescencję i funduszy. Nie rzadko też odwagi. Co jest jeszcze ważne decydując się na operacje i dlaczego operacje wykonywane w okresie około zimowym cieszą się takim powodzeniem?

Czytaj więcej

Jak błyskawicznie wrócić do formy po nieprzespanej nocy?

Sylwester. A potem karnawał. W tym okresie często zdarzyć się mogą nieprzespane noce. Spędzone na tańcach, nierzadko opatrzone alkoholem sprawią, że na drugi dzień wyglądasz na „wymiętą” lub co gorsza „wczorajszą”. Co zrobić by tego uniknąć i wyglądać świeżo tuż po imprezie? Jest kilka zasad.

Czytaj więcej

Lasery w służbie piękna

Laser. Słowo klucz w medycynie estetycznej. Większość gabinetów kusi nas tym magicznym słowem. Dla niewtajemniczonych podajemy: lasery różnią się między sobą m.in. mechanizmem działania, wskazaniami, poziomem bezpieczeństwa, cenami… Wymagają wiedzy i doświadczenia operatora. Chodzi o to, by zabieg był nie tylko skuteczny, lecz przede wszystkim bezpieczny.

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl