fb

Elisabeth 46

Zdecydowałam się pracować z ludźmi, którzy z różnych powodów przechodzą w życiu ciężkie chwile i otrzymuję od nich wiele w zamian. W moim zawodzie wygląd nie jest ważny, ale dla mojego własnego samopoczucia chcę dobrze wyglądać. Chcę być w stanie pokazać co czuję i pokazać mojemu otoczeniu, że czuję się dobrze.

Czytałam juz wcześniej o Restylane i miałam znajomą, która wcześniej wykonała zabieg. Martwiłam się trochę jak będę się czuła po i jakie będą efekty. Samo ukłucie trochę bolało, ale zabieg wykonuje się szybko. Efekt jest tak spektakularny, że o dyskomforcie dużo się nie myśli.
Otrzymałam pozytywne komentarze dotyczące moich pełnych ust. Nikt nie domyśla się co zrobiłam. To wciąż ja, tylko wyglądałam na młodszą i bardziej wypoczętą. Chcę zatrzymać to co mam, nie wprowadzając żadnych wielkich zmian. Czuję się młodo, więc chcę młodo wyglądać.
Wyobrażenie o ludziach, którzy poddają się tego typu zabiegom zakłada, że są troszkę próżni i powierzchowni. W szczególności kobiety, które troskliwie dbają o swój wygląd, być może zbyt dokładnie i kompleksowo. Nie podzielam takiego poglądu. To raczej jest kwestia akceptacji siebie, pokazania swoich walorów, żeby poczuć się lepiej. Myślę, że więcej ludzi niż sądzicie, poddaje się tego typu zabiegom, nawet mężczyzn.
Decydując się na zabieg Restylane chciałam pozostać sobą. Kiedy pozbyłam się głębokich zmarszczek pomiędzy nosem i ustami, poczułam bardziej, że to Ja. Gdy jesteś zadowolona ze swojego wyglądu, inni to zauważą. Jeśli istnieje możliwość dokonania małych zmian by czuć się młodziej, wierzę, że należy skorzystać z szansy i przeznaczyć trochę pieniędzy dla samej siebie.

Komentarze
Polecane artykuły

Na czym polega starzenie się twarzy?

Starzenie się twarzy można nazwać procesem wielopoziomowym. Dotyczy on nie tylko skóry, która staje się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami i przebarwieniami. Leżąca pod nią tkanka podskórna staje się coraz cieńsza oraz dodatkowo przemieszcza się w dół. Mięśnie ulegają ścieńczeniu, a kości twarzoczaszki się przebudowują. Zmieniają się proporcje twarzy. Czym charakteryzują się te zmiany – dobrze wiedzieć - by zareagować w odpowiednim czasie.

Czytaj więcej

Duety doskonałe

Starzenie się twarzy to rezultat wielu procesów. Część z nich jest widoczna – jak choćby starzenie się skóry, której z wiekiem ubywa kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co staje się wiotka i cienka. Część jest ukryta – zmniejsza się objętość tkanki podskórnej, przebudowują i spłaszczają się kości, mięśnie stają się coraz cieńsze – twarz traci swój dotychczasowy kształt. Wystarczy porównać zdjęcie z dziś z tym sprzed 15-20 lat.

Czytaj więcej

Postaw na Trójkąt młodości

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce. Medycyna estetyczna też posiada swoje. Jednym z nich jest tzw. trójkąt młodości. Oznacza, że piękna i młoda twarz wpisuje się w figurę geometryczną o kształcie trójkąta, zwróconego wierzchołkiem do dołu. Widoczne jest to dzięki wyraźnie zarysowanym kościom policzkowym, zaznaczonej linii żuchwy i podbródka. Ale czy u wszystkich?

Czytaj więcej

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy. Przełomem było wynalezienie technologii służącej modyfikacji naturalnego kwasu w wypełniacz aplikowany do ampułkostrzykawki. A stąd już prosto do skóry...

Czytaj więcej

© 2012-2022 Magnaro

realizacja: net-ATAK.pl