Koniec sielanki. Tak należałoby podsumować proces, który zachodzi po 30 r.ż. Pojawiają się pierwsze zmiany związane z upływającym czasem. Skóra staje się mniej elastyczna i sprężysta, spada zawartość kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje utratę zapasów wody. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Co robić?
Jędrna, napięta i elastyczna skóra wielokrotnie utożsamiana z okresem niemowlęctwa, zdecydowanie odejmuje lat. Warto o nią zadbać, zwłaszcza, że w tym wieku jej zniszczenie z reguły jest jeszcze niewielkie. Wystarczą zabiegi regeneracyjne oraz nawilżająco-odżywcze. Te pierwsze pozwolą uruchomić procesy naprawcze skórze, sprowokować ją do autoodnowy. Wybór wśród zabiegów jest spory: peelingi, laser frakcyjny, mikronakłuwanie (typu Dermapen), osocze bogatopłytkowe. Oprócz odświeżenia, wyrównania kolorytu i struktury, skóra przebudowuje się, zyskując młody i witalny wygląd. Jeśli chodzi o zabiegi nawilżające, przywracające traconą z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego, doskonałym wyborem jest Restylane Skinboosters. Preparat powstał z myślą o nawilżeniu najgłębszych warstw skóry, tam gdzie rozpoczyna się proces starzenia. Jest to poziom nieosiągalny dla najlepszego kremu czy mezoterapii. Długotrwała poprawa jakości i struktury skóry, wzrost elastyczności i sprężystości to podstawowe korzyści, które daje.
Pojawiające się w tym wieku zmarszczki, nie są dużym wyzwaniem dla lekarza medycyny estetycznej. Wystarczy odpowiednio dobrany kwas hialuronowy i mogą przejść do przeszłości. Jego podanie wypełnienia zmarszczki i tak unosi skórę, by zagłębienie nie było już widoczne. Ważna w tym wieku jest specjalna pielęgnacja skóry wokół oczu - w porównaniu z innymi partii skóry twarzy jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też częściej ulega podrażnieniom. Jest w niej bardzo mało gruczołów łojowych, co sprawia, że te okolice są bardziej przesuszone. Często właśnie w tej okolicy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Kwas hialuronowy, zwany potocznie „geniuszem odmładzania” nie tylko wygładzi powstałe niedoskonałości, ale również nawilży i wzmocni skórę, by dłużej opierała się starzeniu.
Po 30 r.ż. mogą być widoczne już pierwsze oznaki braku objętości, np. w okolicach bruzd nosowo-wargowych czy policzków. Często wynikają nie tyle z procesu starzenia, lecz z anatomii twarzy czy indywidualnej mimiki. Niezawodny w uzupełnieniu objętości będzie przeznaczony do tego kwas hialuronowy, który natychmiastowo przywróci twarzy młodzieńczy wygląd.
To, co możesz, a nawet powinnaś zrobić we własnym zakresie to zainwestować w odpowiednie kremy i chronić skórę przez działaniem UV w postaci codziennego stosowania kremów z filtrem. Odpowiedni krem powinien być bogaty w mikroelementy, które pobudzają mikokrążenie, dostarczają energię do komórek i wspomagają proces usuwania z nich toksyn. Powodzeniem też cieszą się kosmetyki z retinolem, które powodują zmiany w wierzchnich warstwach naskórka i już po kilku tygodniach skóra wygląda młodziej. To dlatego, że dzięki lekkiemu działaniu złuszczającemu i normalizującemu retinolu zniszczona i zrogowaciała warstwa naskórka zostaje zredukowana, a naskórek staje się bardziej spoisty.
Przekraczając trzydziestkę nadal czujesz się atrakcyjna i młoda. Natomiast to już jest czas, by pomyśleć o zabiegach, które pozwolą Ci utrzymać ten stan jak najdłużej. Nie czekaj, aż skóra stanie się przesuszona i obfita w zmarszczki. „Profilaktyka jest zawsze tańsza niż leczenie” – podkreślają specjaliści medycyny estetycznej.
„Oczy są zwierciadłem duszy” – głosi popularne przysłowie. Czy to prawda? Z pewnością oczy skupiają uwagę odbiorców, osób z naszego otoczenia. Podkrążone, z opadającymi kącikami lub powiekami czy otoczone zmarszczkami, nadają twarzy starszy oraz bardziej zmęczony wygląd. Specjaliści są zgodni: oczy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji już w okolicach trzydziestego roku życia.
Szczupła, zadbana sylwetka nie tylko jest zdrowsza dla organizmu, ale również od kilku lat modna. Atrakcyjny wygląd, niezależnie od wieku, to wysportowana i zgrabna figura. Zbędne kilogramy oprócz obciążenia dla organizmu i zwiększenia ryzyka chorób, oznaczają dodatkowe lata. Zatem prawidłowa waga to kwestia i zdrowia, i wyglądu. Co zrobić, by ją mieć?
Tyle teraz wokół nich szumu... Że dobrze ich nie mieć, że dodają lat, że zdradzają brak właściwej pielęgnacji... A prawda jest taka, że większość z nas nie wie jak powstają, czym się różnią i co z nimi zrobić. Proponujemy szybką akcję edukację, po której żadna zmarszczka nie będzie Ci obca :)
Synergia zabiegów. Holistyczne podejście do pacjenta. Określenia coraz częściej słyszane w mediach, coraz częściej na ustach lekarzy, zwłaszcza zajmujących się medycyną estetyczną. O co w nich chodzi? Na czym polegają i od czego to zależy? A przede wszystkim jak rozpoznać takie działanie? Czy to jest ważne?
Podejście do starzenia się w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Pojęcie ‘starzejmy się z godnością’ coraz częściej oznacza szczególne dbanie o zdrowie i wygląd niż godzenie się na zachodzące w organizmie zmiany. Żyjemy dłużej i aktywniej dlatego chcemy by nasza powierzchowność odpowiadała młodszemu, wewnętrznemu stanu ducha. Ale czy faktycznie możemy oszukać geny?